Водяний кредит. ЩО день майбутній нам готовить, – доповів Каспрук

09.02.2015

Сьогоднішня переможна реляція Олексія Каспрука, присвячена підписанню угоди з отримання 17 мільйонів євро кредиту на модернізацію системи водопостачання Чернівців залишила двоякі враження.

Не варто сперечатися із тим, що підписання цієї угоди є вагомим (і це єдиним) досягненням Олексія Павловича на посаді мера. Однак, і звеличувати його роль у цьому процесі теж не варто. Адже підписанню цієї угоди передувала багаторічна кропітка праця сотень людей. Каспрук же подякував тим, кому треба: нардепам Миколі Федоруку, Максиму Бурбаку та прем’єр-міністру Арсенію Яценюку (прогин зараховано).

Зрештою, це проблеми Олексія Павловича кому дякувати, а кому ні.

Та повернемося до німецького кредиту та чернівецької води Вже навіть першокласник знає, що у Чернівцях чи не найдорожча вода в Україні тому, що значну її частину доводиться транспортувати з Дністра. А от, якби місто забезпечувалося водою з Прута, то це б суттєво знизило її вартість. Принаймні, саме таку морквинку перед чернівчанами засвітив тодішній мер Микола Федорук, коли анонсував початок перемовин щодо отримання згаданого кредиту. Тобто «Прутській водозабір», фактично, мав стати панацеєю для мешканців міста.

І тут з’ясовується, що такого об’єкту, як «Прутській водозабір» в рамках реалізації проекту не передбачено. Замість цього вписана реконструкція низки насосних станцій та підземних водозаборів.

Зрештою, пересічному чернівчанину від цих формулювань ні гаряче, ні холодно. Його цікавить співвідношення ціна-якість. Якість води, нібито, обіцяють на рівні європейських стандартів. Але чи стане вода для чернівчан обіцяно дешевою.

Каспрук на це питання відповіді не дав:

«Тарифи встановлює НКРЕ. Але нам обіцяли справедливий тариф».

Що таке справедливий тариф не знає, мабуть, і сам Олексій Павлович. А от в НКРЕ знають, що тарифи на усі комунальні послуги найближчим часом зростатимуть у геометричній прогресії. А так як зростання добробуту трудящих у найближчий перспективі не передбачається, то, у такій ситуації, питання тарифу стає наріжним каменем, який, навіть, дистильована єврами чернівецька вода не зможе підточити.

Тим більше, що кредит, хоч і протягом 30 років, але доведеться віддавати. І кошти на це, знову ж таки, за словами Каспрука будуть закладені у тариф на воду. А, знаючи, скільки знайдеться охочих нагріти руки на цьому кредити, є підозра, що кошти уряду ФРН стануть для чернівчан кредитною каменюкою на шиї. З якою байдуже у яку воду: чи з Прута, чи з Дністра…

Захар ПОДКИДИШЕВ

Коментарі
  • Не сумніваюсь, що цей кредит буде каменюкою
    на шиї чернівчан і вода буде така дорога, що
    будемо економити кожну краплю.
    Кожний керівник за 23 роки нам обіцяв покращення
    життя, а вийшло погіршення.
    Люди вже втомилися чекати.

  • А чому не буде “Прутського водозабору”?
    Прут же близько, це б знизило ціну води.
    Це в інтересах людей.

  • Реконструкція підземних водозаборів це і є збільшення потужності Прутського водозабору. Після впровадження проекту 60% води буде забезпечувати прутський водозабір, 40%- дністровський.

  • За роки шморгання в міськраді. при Михайлішену. міг би поцікавитись. що передбачає даний проект. Шакали,ні шавки, гавкають ……

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини