Після того, як Каспруку дали 17 мільйонів євро, у нього відняло мову
Два, просто, феєричних повідомлення з’явилися сьогодні на сайті Чернівецької міської ради інтервалом менш, ніж у десять хвилин.
Спочатку:
“Рішення, які дозволяють залучити позику від німецького Уряду через Німецький державний банк розвитку KfW для модернізації системи водопостачання Чернівців, прийнято сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомив міський голова Олексій Каспрук, який спільно з в.о. голови Чернівецької облдержадміністрації Романом Марчуком беруть участь у засіданні Уряду”.
Переможна реляція, яка свідчить про те, що Чернівецькій міський голова сьогодні у Києві відстоює інтереси простих чернівчан. І не просто так, а на засіданні цілого Кабінету Міністрів.
Молодець, хороший мер.
От тільки після прочитання першого абзацу наступного повідомлення прес-служби мера, починають закрадатися нехороші думки з приводу того, чим насправді, займається у столиці Олексій Павлович.
“Міський голова Олексій Каспрук спрямував телеграми в міністерства фінансів, освіти і науки, охорони здоров’я України з клопотанням своєчасно перерахувати кошти освітньої та медичної субвенцій бюджету Чернівців для виплати заробітної плати вчителям і лікарям міста”.
Логічно припустити, що коли людина безпосередньо бере участь у засіданні уряду, то набагато простіше поспілкуватися з міністрами і попросити їхнього сприяння у вирішенні певних питань. Тим більше, питання, справді, важливі.
Та складається враження, що Олексій Каспрук настільки обалдів від того, що отримав безконтрольний доступ до 17 мільйонів євро, що у нього відняло мову, і питання десятків тисяч простих чернівчан, він вже вирішував у телеграмному режимі…
Захар ПОДКИДИШЕВ
Коментарі
Чекаємо ціну води по 3 гривні. Ми того варті.
За ці гроші в водоканалі не буде ні одної
дюрки. Весь буде новий та блискучий.
Це що в борг під проценти? А наші діти і внуки
будуть віддавати?
Что вы вечно придираетесь к мэру! Какая разница как он деньги клянчит письменно или устно.
Меня другое настораживает. Кредит водоканал берёт в евро.
Значит следует ожидать, что тарифы на воду будут поднимать, ведь евро будет дорожать, а кредит надо отдавать.
А то, что евро будет дорожать тут к гадалке не ходи, война, падение экономики.
Дай Бог, чтобы хотя бы качество воды улучшили, а на дешевизну воды не стоит рассчитывать
офіційні телеграми – це документ.який реєструється і відправлені вони вчора. Говорив з міністрами особисто мер сьогодні. От тільки Захар в одному місці колупається і не знає до чого ще вчіпитися. Але що поробиш- така у Захара робота – виколупувати різне г… , шукати його там, де ним і не пахло.
Карімова, визнай, що конкретно лоханулася))))
Не в тому справа. У Каспрука відняло мову,
що йому дали кредит в євро, а він же
буде дорожчати, як правильно пише Олена,
то наша вода буде золота.
І всі будемо ходити митися на Прут разом з
Каспруком. А зимою? А скільки тої зими.
коли ви пишите “дали”, то треба добавляти , що
В БОРГ, а чому така велика сума і куди вона піде.
Бо віддавати цю суму будемо ми.
КРЕДИТ ПІД ЯКИЙ ПРОЦЕНТ?
НА СКІЛЬКИ ЧАСУ?
НА ЧИЇ РАХУНКИ БУДЕ БЕРЕРАХОВАНО (КП)?
К-О-Н-Т-Р-О-Л-Ь!!!!! БО РОЗКРАДУТ кулявлоби!!!!!
КОНТРОЛЬ ЗА КОЖНОЮ КОПІЙКОЮ, БО ЦЕ
НАШІ ГРОШІ,
Кредит під 2% на 30 років. Повертати розпочнуть лише через 10 років. Це райські умови. Але кубло таймсу гудить , бо розуміє, що це справді дозволить модернізувати систем водопостачання і зменшити до мінімуми витоки, а отже і крадіжки води.
“це справді дозволить модернізувати систем водопостачання і зменшити до мінімуми витоки, а отже і крадіжки води.” – Такой большой , а в сказки верит 🙂
Захарчика газяїн разом з своїми поплїчниками розробили схему банкротування водоканалу з подальшим його захоппленням. Схема була майже досконала, навіть і юридично, єдина біда янику дали підсрачник , а разом з ним і його прибічникам-годувальникам. Вони до сьогоднішнього дня не можуть собі цього простити, корупційні лями не лягли їм в кишеню.
Якщо, дійсно, вдастся реконструювати водоканал та надати якісну воду населенню, з збереженням статусу комунального, то це буде найбільшим досягненням громади за всі роки незалежності.
Чомусь десятки років все що було надбано нашими батьками та дідами, особливо те що було прибутковим, систематично розграбовувалось – приватизація, реструктуризація, рейдери, викупи, концесії і т.п., все “законно”, фіг відсудиш.
З приводу кредиту, це якісно проведена робота, такий кредит отримати підприємству майже неможливо.
Так що “туризм” токож може принести громаді прибуток, десяток ! років безвідсотково, в подальшому 2%. В таке навіть важко повірити.
А разве в Украине есть хоть один случай приватизации водоканалов? Это же стратегический объект и приватезации не подлежит, так что оставьте эти страшилки себе.
ха-ха-ха расмешил – а обленерго не был стратегическим объектом???)))
Так блокирующий пакет Облэнерго продали при какой власти? Сейчас! Осенью!
Не кажи гоп, поки не перескочеш.
Нам малюють райські картини багато років,
обіцяють та обіцяють, а все гірше та гірше, а винуватий Захарчик. Не смішить людей.
Подивимося, скільки буде коштувати вода і
по якому таріфу ми будемо віддавати борг.
а до Михайлішина водоканал був в повному порядку,
ну до чого брехати, так брешемо, собі робимо тільки гірше.
Ни один водоканал в Украине не является в “полном порядке”!!! Долги водоканала тянутся ещё задолго до Михайлишина и при каждой власти только наращивались
Вже декілька в концесії.
Все понятно – клан Яценюка планирует прихватизировать Водоканал!!!
Не хотят ставить нормального директора! Хотят поставить СВОЕГО и разворовать кредитные деньги!!!
Да и хер с ними, лишь бы не отравили! Вон Писяй сука пол страны убить готов в АТО а сам страну с Коломойским приватизирует
молите Бога чтобы эти твари вас не поубивали. Для них вопрос стоит закон джунглей : или Путин их повесит за яйца или Америка приютит.
А на народ им похер
Майдан 3.0. смерть кулявлобам
да сделают они майдан, калеками в креслах каталках .Весь цвет нации на убой гонят за свои золотые унитазы. суки!!!
Вся країна в кредитах, народ працює на борги,
а результат – все гірше і гірше.
Такий великий кредіт дали на наш водоканал,
бо тут свої люди.
Захарко, не тренди. Бо перед тим, як щось нявкати, нормальний журналіст уточнює фактичні дані – в даному випадку дату відправки телеграми. В повідомлення м/р ніде дата відправки телеграми не вказана. Тому ти не журналіст, а професійний платний гімномет. А від гімномьотчиків дуже смердить . Твої близькі про це тобі не кажуть ? Поцікався у них, бо скоро біля тебе тільки мухи літатимуть.
імі єто израильская разведка? Пиздуйте в Израиль пелехи митріки!!!
ІМІ – це Інститут Масової Інформації
Підготовка ТЕО та початок переговорів щодо залучення кредиту німецького банку на модернізацію системи водопостачання у Чернівцях стартували ще 2010 року. Проте реалізувати анонсований тодішнім Чернівецьким міським головою Миколою Федоруком проект не вдалося. Депутати міськради достроково припинили його повноваження. Проект було надовго заморожено. Повернутися до нього вдалося тільки після відновлення місцевого самоврядування у Чернівцях.
Техніко-економічне обґрунтування проекту модернізації водопостачання Чернівців передбачає диверсифіковані джерела водопостачання міста. Про це на прес-конференції 2010 року заявив тодішній міський голова Микола Федорук. Основний висновок експертів – для забезпечення надійного і якісного водопостачання Чернівців потрібно ефективно використовувати два існуючі водозабори – Дністровський і Прутський, при цьому зменшувати обсяги споживання дністровської води, а збільшувати обсяги споживання прутської.
Проект передбачає пріоритетне інвестування заходів, спрямованих на скорочення втрат води, зменшення енергоспоживання на виробничих об’єктах Дністровського водогону та розвиток вже існуючих об’єктів Прутського водогону – наземного водозабору «Біла» та підземних джерел « Рогізна» і « Магала».
Обрання цього варіанту проекту модернізації системи водопостачання Чернівців враховує також важливість збереження вже існуючих абонентів КП «Чернівціводоканал», що користуються послугами Дністровського водогону за межами міста, зокрема мешканців Заставнівського району.
Першочергові заходи проекту передбачають заміну зношених труб на зсувних ділянках, а також внутрішньо-квартальних мереж і вводів, встановлення зон тиску у найбільш критичних районах, запровадження автоматичного контролю мережі, дотримання активної стратегії щодо комерційних втрат. Передбачено також задіяти наявні мережі колишніх підприємств ВПК, зокрема заводу «Кварц», які також дозволять розширити зони споживання прутської води.
Вартість реалізації цього проекту, який дозволить знизити собівартість послуг водопостачання у Чернівцях вдвічі та значно покращити якість води, становить 15 млн.євро.
Кошти на його реалізацію місто має намір отримати за рахунок довготермінового кредиту у Німецького державного банку KfW під мінімальні відсотки. Про термін та відсотки кредиту переговори з банком ще тривають. Водночас,як повідомив міський голова Микола Федорук, вже є угода між Міністерством ЖКГ України та німецьким банком про відшкодування банку за рахунок державного бюджету відсотків кредиту на реалізацію проекту модернізації системи водопостачання Чернівців. Перші три роки місто сплачуватиме банку лише відсотки.
Керівник проекту з розробки техніко-економічного обґрунтування проекту водопостачання Чернівців, представник данського концерну COWI Чеслав Младеновські відзначив, що у ході розробки ТЕО у Чернівцях було здійснено аналіз моделей виробництва та споживання води, соціально-економічної ситуації, інвентаризацію наявних ресурсів, проведено водний аудит та баланс, енергоаудит, підготовлено карту мереж та здійснено гідравлічне моделювання системи водопостачання, що дозволило прийняти оптимальне технічне рішення. Він подякував за сприяння, яке отримували консультанти під час роботи у Чернівцях від муніципалітету та безпосередньо колективу КП «Чернівціводоканал» та відзначив,що, маючи досвід роботи в багатьох містах різних країн лише в Чернівцях зустрів таку зацікавленість до вирішення проблеми. Консультант зазначив,що групі експертів було приємно працювати у Чернівцях, де вони зустріли багато кваліфікованих фахівців у сфері водопостачання , що також сприяло прийнятту найбільш оптимального технічного та економічно ефективного рішення.
За словами Чеслава Младеновські, КП « Чернівціводоканал» вже в ході розробки ТЕО розпочав реалізацію найбільш нагальних заходів,спрямованих на зменшення втрат води та зменшення енергоспоживання. Зокрема, вже на 50% впроваджено заходи з реконструкції та модернізації насосно-силового обладнання на насосній станції 3-гопідйому « Шубранець» Дністровського водогону, де освоєно 3,5 млн. грн. У жовтні ц.р з міського бюджету 1,2 млн. грн. спрямовано на встановлення регуляторів тиску , заміну запірної арматури, встановлення насосів для підвищення тиску холодної води в житловій забудові, що свідчить про готовність міської влади реалізувати цей і важливий для чернівчан проект у стислі строки.
Міський голова Микола Федорук подякував консультантам –експертам за добросовісну роботу над розробкою ТЕО та висловив впевненість, що запропоноване ними рішення є найбільш оптимальним для Чернівців як в економічному ,так і в технічному, екологічному та соціальному аспекті.
Довідково. Німецький державний банк KfW вже 15 років співпрацює з Україною. За цей час він проінвестував майже 500 мільйонів євро у реалізацію інноваційних проектів в сфері житлово-комунального господарства, енергозбереження та фінансів. У 2008 році представники банку відвідали 20 міст України, у 15 з яких провели ґрунтовні дослідження. За результатами цих досліджень для співпраці у розвитку інновацій банк обрав Чернівці, Львів та Кременчук. Чернівці зацікавили банк готовністю до конструктивної співпраці та наявністю конкретних інноваційних проектів, одним з яких є проект модернізації системи водопостачання міста.
В рамках програми розвитку міської інфраструктури за фінансової підтримки спеціального фонду Німецького уряду, німецький банк розвитку KfW, проаналізувавши соціально-економічний розвиток міста, надав Чернівецькій міській раді у 2010 р. фінансовий внесок у розмірі 500 тис. євро для розробки Техніко-економічного обґрунтування проекту модернізації водопостачання Чернівців.
За результатами кваліфікаційного відбору, у якому брали участь вісім компаній із Німеччини, Австрії, Данії, міжнародного відкритого тендеру, для розробки ТЕО проекту модернізації водопостачання Чернівців було обрано Консорціум КОВІ А/С (Данія, головний партнер), ГФА Консалтингову групу (Німеччина) та Інститут місцевого розвитку (Україна) (далі Консультант). Попередню версію техніко-економічного обґрунтування проекту модернізації водопостачання Чернівців консультанти-експерти надали у липні цього року.
19-20 жовтня 2010 р. з технічною місією щодо експертизи попередньої версії ТЕО Чернівці відвідали представники Німецького банку розвитку KfW ( Миколай Туст – старший проектний менеджер Департаменту комунальної інфраструктури, головний офіс KfW у Франкфурті , Томас Вольф – технічний інженер Департаменту комунальної інфраструктури, головний офіс KfW у Франкфурті та Сергій Горбачов – проектний менеджер, KfW бюро в Києві). Їх висновок був позитивний і дав можливість Чернівецькій міській раді розпочати переговори з німецьким банком про виділення кредиту для реалізації проекту.
“Німці мали дати гроші ще Федоруку. А от Недорозуменію Михайлішину не хотіли- думали, що стирить” – или просто Михайлишин делиться не хотел 🙂
Делится с кем ? С немцами ?
А Вы, уважаемый, думаете, что откат – это исконно наше изобретение ? Как Ваши розовые очки , спать не мешают?
Всегда найдётся с кем.