Віктор Горда про справу у 37 мільйонів(ексклюзивне інтерв’ю)

17.12.2014

V. Gorda_DSC0473

 

Спілкувалася: Альона Чорна

У Чернівцях триває конфліктна ситуація між ПАТ «Чернівцігаз» та Головним управлінням ДФС. Нагадаємо за результатами планової перевірки газовикам донарахували додаткових зобов’язань та штрафних санкцій на 37 млн. грн. Минулого тижня ми спілкувалися на цю тему з головним податківцем краю Михайлом Сеничаком. Зараз цікавимося думкою іншої сторони. Запрошуємо до розмови  голову правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктора Горду.  Його точка зору така:

Суть конфлікту

Розпочнемо з самого початку, щоб все було зрозуміло. Протягом 4-х місяців на території підприємства проводилася планова перевірка. Питання №1: чому так довго?  Вона зупинялася, відтерміновувалася. Протягом перевірки жодних питань щодо якихось виявлених порушень, додаткових документів, претензій щодо договорів купівлі-продажу, або іншого роду порушень – взагалі не висловлювалося.  Перевірка закінчилася. Абсолютно на позитиві.  Будь-яких, ось таких от результатів, ми не очікували.

 Якщо заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби дозволила собі певні вислови по телебаченню, то ми  розуміємо, що вони напевно вже прийняли рішення.  Місцева податкова, абсолютно безпідставно, піддавала сумніву договори купівлі-продажу  природнього газу. Яскравий приклад: договір вважається сумнівним, тому що біля підпису не зазначена особа, яка його підписує. Хоча в преамбулі цього договору написано, хто підписував, на яких підставах і коли підписував. Абсурдність зрозуміла. Згідно чинного законодавства і всіх юридичних норм, договір купівлі-продажу, документи по цьому договору, можуть визнаватися сумнівними  в разі, якщо немає самої купівлі-продажу, або  товару, або вчинені якісь кримінальні правопорушення. Жодного з цих пунктів немає.

Є підтвердження ДК «Укртрансгаз» про те, що цей газ дійсно належав компанії, в якої ми його придбали і що він дійсно був поставлений у Чернівецьку область. І що він дійсно був наданий споживачам Чернівецької області. Прозвучало, що цей газ був поставлений нам всім. Але насправді це маніпуляція. Газ був передбачений для промислових споживачів, а не для фізичних осіб. Для фізичних осіб газ поставляється виключно з ресурсу НАК «Нафтогазу України». Наступне: чомусь говориться про те, що газ був закуплений за завищеною ціною. Так от, податковій були надані всі документи, які свідчать про те, що газ був закуплений за дешевшою ціною, ніж пропонував будь-який постачальник на території України. Вони отримали всі документи. Звинувачення абсурдні. Де ви знайдете «прокладку», яка купить газ і продасть його дешевше? Абсурд.

 І звертаючись до прес-конференції. Говориться, що я як керівник підприємства, колись звинувачував податкову у політичному переслідуванні. Я відповідально хочу сказати, що в жодному інтерв’ю, жодному коментарі, чи зверненні, я ніколи не говорив про політичні мотиви цієї  перевірки.

Перспективи ситуації

Нас підтримала міська рада. Впевнений, нас підтримає і обласна рада. Ми хотіли б, щоб наша податкова була не каральним органом, а щоб вона допомагала бізнесу. Новий міністр економіки сказав: держава – банкрут і тільки бізнес може вивести її на інший щабель. Але нам не повинні заважати. А формувати надуті цифри, які звичайно будуть розбиті в суді; крім того ще й говорити про якісь неправомірні відносини нашого підприємства з якимись видуманими «прокладками», це на мій погляд, некоректно і не гарно.

Звертаючись до здорового глузду людей, я б хотів задати питання податківцям. При стягнені з підприємства 37 млн. грн., що майже дорівнює річному фонду заробітної плати, або 2-річній інвестиційній програмі, або сумі сплачених податків за рік (протягом вже багатьох років),  буде завдана шкода підприємству, чи ні? Я на прес-конференції почув, що виявляється, якщо ви віддасте свій річний бюджет,  це абсолютно не вплине на підприємство.

Чому йде мова про зменшення-збільшення зарплати, я взагалі не розумію. Мені здається, це знову ж таки маніпуляція нашою суспільною думкою. Плати до бюджету, стягнення, або не стягнення, ніяким чином не впливають на рівень заробітної плати. Ми говоримо про можливість, або неможливість, завдяки діям в такій ситуації, з тими викликами які є перед підприємством, взагалі сплачувати заробітну плату.

Якщо люди, які 4 місяці просіювали через сито всі економічні процеси, не зрозуміли, що стягнення 37 млн. грн.. приведе просто до знищення підприємства, тоді в мене питання до їхньої фаховості і відповідності займаній посаді.

На сесії міської ради я наводив приклад з власного життя. Коли ми навчалися в університеті, у нас викладав волонтер з Австрії (потім дізналися, що це племінник чинного канцлера Австрії). На вулиці він підійшов до «омонівця»  і попросив провести його до свого помешкання, бо насправді забув дорогу. Після чого волонтер ледь не отримав палкою по голові. Після цього випадку він задавав питання: чому люди, які живуть за ваш рахунок, за рахунок сплачених податків, які фінансуються з державного бюджету… Чому вони так ставляться до вас? Оце питання, в даному випадку №1.

Тому що ми зробили все.  Ми втримали газову систему. Поставили природній газ. Не дали можливості здійснення терактів. Ми підтримуємо армію. Підтримували  Майдан. Ми спільно контролювали вулиці з «Правим сектором» і міліцією. І це факт. А що робили ці люди, які в даний момент говорять про такі серйозні порушення, як наприклад відсутність дати у кінці документа?

Я сподівався, що здоровий глузд прокинеться. Не прокинувся. Дивився прес-конференцію. Це театр абсурду. Нонсенс

Вплив ситуації на споживачів

Перше. Якщо буде прийнято рішення про правомірність цих нарахувань, то наступними хто постраждає будуть всі юридичні особи і всі ФОПи нашої області, яких за таким самим принципом звинуватять у придбанні газу у якоїсь «прокладки». Їм донарахують податки і це буде вже серйозний резонанс в економіці області.

Це те, що стосуються прямих дій, які будуть після цього рішення. Що стосується непрямих дій. Так, ми говоримо про те, що наше підприємство, яке є абсолютно чистим і перед законом і державою буде змушене констатувати той факт, що виконати ті функції, які на нас поклала держава при стягненні цієї суми, НЕ ЗМОЖЕМО.  Це є абсолютний факт. Що стосується виплати заробітної плати, тут взагалі мови не може бути.

Тому що ми будемо думати виключно про одне: яким чином забезпечити безпеку газопостачання. На мій погляд, в разі, якщо буде прийняте таке рішення, будемо говорити про повний розвал. Якщо в опалювальний період, то і паливно-енергетичної галузі Чернівецької області. Це однозначно.

 З чим можуть бути пов’язані дії податкової? Чому саме 37 млн.?

На мій погляд справою повинні займатися фахівці. Дуже важко розібратися в нюансах оподаткування, в нюансах діяльності газового господарства, якщо ти не розумієш ні схем, ні механізмів. Насправді буває так часто, що тобі кажуть що робити, ти це робиш, а потім намагаєшся те що ти зробив, узаконити якимось чином. Але я вірю, що такі методи після Революції гідності не будуть використовуватися будь-яким державним органом. Тому що замовний характер цієї справи абсолютно очевидний.

Ті фахівці, які ознайомлювалися з матеріалами справи, говорили те саме. Настільки притягнутого за вуха висновку, вони ще не читали. Ну і сама абсурдність суми. Я розумію, що така сума народилася не в Чернівцях. Тому що для Чернівців ця сума – абсурдніше не буває.

Я відверто говорив і меру, і голові нашої податкової п. Сеничаку, що до мене приходять люди, які частину своєї заробітної плати віддавали нашій армії, які були на Майдані. Вони мене питають: а як же так? Ми приймаємо участь в процесі, стаємо на бік змін, говоримо про революцію гідності, а в зворотному порядку отримуємо те саме, що було раніше. Минулого року точно такий самий наїзд був від тієї податкової, яку очолював засланець з Донецька. Так що змінилося? Сума тільки змінилася! У тих не вистачило наглості для 37млн. Вони тільки 12 млн. грн.. намалювали.

Коментарі
  • Сеничак працював при Янику і тепер крути “правду” при шоколадному. Перекотиполе

  • Чернівцігазу треба допомогти! Бо податківці тільки те й роблять, що вигадують людям проблеми

  • Чувак, запомни профессионалы работают на державу,
    на дело, в котором разбираются, на нас с тобой.
    Будем выгонять з чем залышимся.

  • Юра, считаете, что только вы видели трагедию в перевороте Украины????? Та 70% страны – противники Майдана и лжеправды!!!

  • Да что там 70, все 90% против Майдана. Верхушка крала и низам давала и все жили хорошо. И таможня, и менты, и прокуратура, и суд, налоговая, все они и их родственники жил хорошо. А бизнесу разве было плохо? Прогоняли деньги через конвертационные центры и пофиг налоги. Все жили хорошо. Зачем тот майдан?

  • Зато свабода ! А черновицкие рагули почти все хотели этого. Теперь обосрались и вымазались своим же дерьмом.

    • Все не все, но большинство, которое сейчас ходит, глазами хлопает и пытается понять, чего вокруг происходит…

  • “Коли ми навчалися в університеті, у нас викладав волонтер з Австрії (потім дізналися, що це племінник чинного канцлера Австрії). На вулиці він підійшов до «омонівця» і попросив провести його до свого помешкання, бо насправді забув дорогу. Після чого волонтер ледь не отримав палкою по голові. Після цього випадку він задавав питання: чому люди, які живуть за ваш рахунок, за рахунок сплачених податків, які фінансуються з державного бюджету… Чому вони так ставляться до вас? Оце питання, в даному випадку №1.”

    Час спливає, ставлення не змінюється

  • Розвалювати ЧернівціГаз не треба. Треба забрати фірму в державну власність, жульйо повиганяти, простих роботяг залишити.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини