Георгій Мазурашу: в аматорському місцевому футболі гравці заробляють більше, аніж футболісти “Буковини” (ексклюзив для “Таймс”)
У зв’язку із катастрофічним становищем команди “Буковина”, яка просто агонізує, ми взяли кілька невеличких інтверю із відомими спортивними діячами та журналістами. Точка зору відомого ентузіаста та фахівця Георгія Мазурашу
Георгій Мазурашу, спортивний журналіст, редактор SportBuk.com
Щоби не втратити команду, вона (команда) має мати достатньо справжніх ВБОЛІВАЛЬНИКІВ, які підтримуватимуть на стадіоні, а не розказуючи “на кухнях” і на вулиці, що “всі погані, бо не підтримують команду”… Підрахував же було Сергій Задорожняк (будучи на громадських гендиректором), що аби команда могла виживати без генспонсорів, треба, щоби на домашні матчі ходило по 6,5 тис. вболівальників. Для міста ~250 тис. населення (і майже мільйонного краю) це смішне “завдання”. Значить реально вболівальникам команда “не потрібна”
Взагалі це майже замкнене коло. Майже парадоксально, але… Якщо більше було б справжніх вболівальників, тобто якби на домашні матчі ходило не по тисячі-дві, а по 6-7 і більше (стабільно), то й спонсорів легше було б знайти. А так як вболівальники своєю пасивністю в сенсі відвідування матчів “сигналізують”, що реально команда їм байдужа, то й залучати спонсорські кошти надзвичайно складно…
А шкода. Бо вид спорту – супер популярний, масовий і чудово працює в т.ч. на оздоровлення нації;)
Є, звісно, і проблеми, пов’язані з недосконалою правовою базою у футболі, через що дитячо-юнацькі спортивні школи, бідуючи в основному, змушені віддавати своїх кращих вихованців у професійні клуби за безцінь або й взагалі безкоштовно. Свого часу ми ініціювали Закон про професійний спорт, який передбачав би відрахування з прибутку професійних спортсменів (у т.ч. футболістів, які у нас серед найбільш оплачуваних) протягом всієї кар’єри 10% на ДЮСШ і тренера або тренерів, які з ними працювали (по 5% на спортшколу і тренерів – залежно від часу роботи з ним і т.п.).
Це був би конкретний стимул і для окремих тренерів, і для спортивних шкіл, чия більш ефективна робота (підготовка гравців команд майстрів) була би напряму пов’язана з непоганими додатками до зарплати і бюджетів ДЮСШ. Але… Поки що владна верхівка не готова сприймати подібні пропозиції…
Другий майже нонсенс. В аматорському місцевому футболі гравці практично заробляють більше, ніж футболісти “Буковини”. Тобто якщо підсумувати кошти, які витрачають спонсори команд-учасниць місцевих змагань, то цього, думаю, вистачило би на утримання головної команди краю. Але… Якщо теоретично хтось з вищого керівництва зміг би всіх цих меценатів запалити ідеєю підтримки “Буковини”, тоді місцевий аматорський футбол став би… справді аматорським:), тобто у місцевих чемпіонатах всі або майже всі змушені були би грати безкоштовно. А це призвело би на перших порах фактично до втрати місцевих чемпіонатів, провідні футболісти грали б в сусідніх областях, де й так багато хто з наших грає, бо там чомусь більше меценатів і вони щедріші на гонорари:)
У підсумку ми маємо жорстокі реалії, що в умовах кризи та військових дій спонсорів для “Буковини” надзвичайно складно знайти, а вболівальники в більшості своїй реально готові підтримувати лише словом, а не ділом – на трибунах… А це означає, що ми можемо на певний час втратити команду майстрів… Якщо це станеться, буде подвійно прикро, що “в нікуди” ми вилетимо з І ліги, куди так довго команда поверталась і звідки насправді хотілось би повернутися до вищого ешелону, де “Буковина” на зорі незалежності вже грала, і непогано…
Коментар брала Альона Чорна
Коментарі
У наших руководителей другой спорт.
А навіщо ФК – Дронь? Чого він мовчить? І ні фіга не робить?
А Георгій все правильно каже. Респект.