Георгій Леонтій про зимові перспективи, бронежилети, кіоски та інші капості))(ексклюзивне інтерв’ю “Чернівці Таймс”)
Георгій Леонтій у якості заступника міського голови. з одного боку несподіване, з іншого – очікуване кадрове призначення команди Олексія Каспрука. Власне, все що цікавить, за великим рахунком,по-справжньому залежить від Георгія Леонтія. Це підготовка до зими, насамперед. Нормальне функціонування міста. А цього разу у українців є причини для побоювання, адже проблема російського газу до кінця так і не вирішена.
Однак, не тільки про це. Фактично, Леонтій всюди. Прізвище це згадувалося і у зв’язку із скандалом з бронежилетами, оскільки Георгій Леонтій очолював відповідну комісію, яка приймала рішення по закупівлі. Він же голова міської призовної комісії. Він же… і так далі. Багато де, саме він. Отже, спілкуємося із заступником міського голови Георгієм Леонтієм про бронежилети, про зиму, про скандальні кіоски на Проспекті, про альтернативні види палива у міських умовах. Розмова трохи задовга, але що робити. Кому важко, читайте в два прийоми)))
спілкувалася Альона Чорна
– Щодо недавнього скандалу з бронежилетами. Як так сталося, що закупили не якісні? Чому саме в цього підприємця? І яка ситуація зараз: хто винен, хто покараний?
На сьогоднішній день ніхто не покараний. І ніхто ще не винний. Йде слідство і по завершенню буде дана оцінка. Щодо відстрілів пластин, які відбулися. Я , по-перше, не згідний з відстрілом, який відбувся без участі постачальника. Постачальник мав приймати участь. Ми не маємо гарантій щодо того, що показали по ТБ ті самі пластини. Вони показали не ті пластини, які нам були продемонстровані, по яких ми прийняли рішення. Зовсім інші пластини прострілили. Чого не взяли на відстріл ті пластини постачальника? Для того, щоб переконатися, щоб він засвідчив, що дійсно його пластина і т.д. і т.п.
Вони взяли і відстрілили. А що вони відстрілили, ми не знаємо. Навіть форма не та, яку нам продемонстрували, коли всі члени центру прийняли рішення, проголосували всі 18 одноголосно за те, щоб придбати ці бронежилети.
Чому вибрали цю фірму? Було три фірми. Але одна фірма далеко знаходилася і по ліцензії було написано: комплекти захисту. А суто по бронежилетах була ця фірма, яка була запропонована. Ми її не знали, ми шукали. Коли проводили перше засідання, я ще не був головою комісії. Тобто проводилося ще до того. Розглядалося це питання в присутності міського голови, заступника О. Паскаря. І близько 10 чоловік з обласного штабу були присутні на тому засіданні. Ми вам запропонуємо, ми вам принесемо. Самі принесли від цієї фірми щодо придбання таких бронежилетів. А потім самі пішли в кусти. На сьогоднішній день, я єдине, що можу сказати: йде слідство. Багато говорити немає чого. Була сесія, теж є від них звернення. Голова теж звернувся до органів, щоб дати оцінку цьому всьому. Я можу сказати тільки одне: той клас, який закуплений 4+, він не передбачений для того, щоб по ньому стріляли з кулеметів. Він передбачений для АК, 5, 35; 7, 62 та ін.. Він витримав. Чого стріляли кулеметом? Якщо написано, що він не передбачений. В самому технічному паспорті, який підписаний заступником київського керівника, який безпосередньо займався цими питаннями.
Я взагалі вважаю, що це є неправильно, що органи місцевого самоврядування цим займаються. Мають займатися хлопці, які розбираються в цьому. Так, в нашій комісії є військові. Вони мали давати оцінку цьому. Коли ми їх запитали: хлопці що робимо? – Беремо, кажуть. Якщо вони сказали, що беремо, ми не відмовилися.
Друге. Вже були в дорозі ці бронежилети, коли сказали ще раз провести відстріл. Там було три депутати, вони вирішили поїхати. Вони сказали так: «Ми приїжджаємо на місце, показуємо командиру. Вони перевіряють на місці, ще раз відстрілюють. І якщо їм не підходить, ми їх привозимо назад». На превеликий жаль, вони не відмовилися. Сказали, чим ніякі, то краще ці. Я розумію, що ця ситуація набула обурення, є дехто, хто спеціально на цьому собі бали заробляє і т.д., що ми ці гроші собі взяли. Повірте мені. Дай Бог, щоб той, хто це говорить, мав стільки грошей, коли йому буде погано, скільки я отримав від цих бронежилетів і ті, хто разом зі мною проголосували. Всевишній це все бачить, а я людина віруюча. І чужа копійка ніколи не зігріє. І тут не може йти формат якийсь щодо отримання якихось коштів, задля того щоб поповнити свій сімейний бюджет або щось інше. Коли розглядалося три підприємства, кому гроші перерахуємо для того, щоб придбати бронежилети , то чому вибрали Волонтерський рух? Бо в них більше досвіду щодо перерахунків. Розумію, що ці дебати ще не закінчені. Але я вважаю, що совістю чистий. Притому дуже чистий. Я не займався ніколи політикою. Ніколи не був депутатом жодного рівня і не хочу. Через цю грязь і болото, яка кидається з усіх сторін.
– Ви очолили міську призовну комісію. Чи багато направили до правоохоронних органів документів на військовослужбовців, які ухиляються від виконання військового обов’язку?
По останньому наказу, який був, хочу сказати, що практично майже не відмовляються. Якщо раніше це було проблематично (весною), то зараз по осінньому призову у нас проблем практично нема. Є інформація, що сільське населення трішечки ухиляється. По місту мало маємо таких моментів. Поодинокі випадки маємо.
– Що найважче у роботі заступника міського голови?
Найважче у роботі заступника голови, коли відсутня команда. Коли ти не можеш бути впевнений в тому, що твоє доручення яке надано, буде виконано в повному обсязі і ти маєш ще перевіряти. Можна називати багато проблемних питань, але найбільша проблема – кадрова. Кадри вирішують все. Нормальна команда, нормальний підхід, вчасне виконання і доведена правдива інформація.
-На скільки ви оцінюєте команду, з якою зараз працюєте?
По-перше, вона ще не повністю сформована. По-друге, у нас ще є вакансії, які потребують вивчення. По-третє, є ряд моментів, які треба ще між нами самими утрясти. Інколи бувають оці репліки на сесії і т. п. Не секрет, що вони виникають і на засіданнях виконкому. Я вважаю, що перед прийняттям якогось колегіального рішення той кістяк має зібратися, вивчити всі юридичні правильні сторони, а потім сказати – йдемо вперед, це юридично правильно і робимо тільки так. Ну не секрет, що є ряд рішень, які на сьогоднішній день ми самі їх утворили. Тепер самі не знаємо, як з них вийти ситуативно. Той же Проспект 82, 84, 86 з тими павільйонами, що мало бути до 30 м. , а стало 100 з лишнім метрів. Що це ніхто не бачив, коли це робилося? Бачили. Що Гомонович хіба не знав, що це не може бути так? – «Ну на мене надавили». Якщо на тебе давлять, щоб ти йшов в криницю кидався, ти що кидаєшся в криницю? Тобто, оцей дитячий підхід мене не влаштовує. Зараз перед в’їздом в Калинівський ринок – оця 2-х поверхова споруда, що там будується теж. Так рішення суду і т.д. Але написано: МАФи до 30 кв. м! Значить теж є питання. Питання по землі, наші, ваші, зелені, сині, білі, чорні… Тобто є багато питань, які на моє глибоке переконання, мають вирішуватися спочатку колегіально і воно почалося і воно зараз уже йде таким чином, для того, щоб не наступати на ті ж самі граблі в подальшому. Для того, щоб ми йшли методом виключення до проблемних питань і як можна більше задовольняти потреби людей. І коли між собою двоє гризуться, то ми тим третейським суддею маємо бути таким, щоб для них це було зрозуміло. Не може бути Вася мій брат, а Марія – ай бабо потерпиш, бо тобі ще пару років залишилося! Не знаєш як поступати, поступай по закону і тоді ти будеш правий.
– Ви працювали у Чернівецькій ОДА за керівництва регіоналів. Зараз вам ніхто цим не дорікає?
Дорікають постійно. Дорікають постійно, що й я був неповний рік у «Партії регіонів» (десь з жовтня 2003-го по вересень 2004). Але я прийняв рішення у 2004 році, що я не можу бути в ніякій партії, тому що я більшість бачу, що хтось за цим всім ховається. І я як фахівець, який працює в одній галузі постійно – в ЖКГ від слюсаря і далі на інших посадах, я для себе прийняв рішення, що я не маю бути в жодній партії. Я зробив тоді помилку, але це було вже 11 років тому. Так мене дорікають, що я теж регіонал. Я нормально це сприймаю. Був. Я відповідь дав всім ЗМІ, коли мене затвердили заступником голови. Сказав: так, я був майже рік у ПР. Але моє життя – це ЖКГ. Тут мають працювати фахівці. І коли мене питають: «А ви маєте досвід роботи?», я кажу: «Ну який же ви депутат, якщо ви мені задаєте це питання, якщо я вже 37 рік працюю в цій системі. Я розумію, що будуть дорікати ще. А дорікають ті, які неспроможні… Бо я їм сказав: «Попробуйте ви щось зробіть. Бо на превеликий жаль для вас, коли я йду дорогою мені багато людей кажуть Добрий день. А якщо людина зі мною вітається, значить вона мене трішечки поважає. Якщо мені раз на місяць хтось подзвонив і сказав, що ми вам дякуємо за те, що ви там зробили, я вважаю, що це є плюс. Бо всі тоді ніколи не скажуть і все ти ніколи не зробиш. Я коли давав згоду йти, я зав куди я йду. Я знав, що тут проблеми, скандали. Але чим буде той, який взагалі не від цього, то краще я візьму на себе це все. Вважаю себе фахівцем і маю право так вважати, бо я пройшов щаблі від слюсаря, майстра, техніка. Мені на вуха не почепиш. А де ми не знаємо, підкажіть. Я критику нормально сприймаю і ніколи її не боявся.
– Олексій Каспрук вимогливий шеф?
Ви знаєте він вимогливий до себе, вимогливий до інших і якщо був би ще більш вимогливий, то йому б не заважало. А взагалі толерантно, тактовно, з підходом, з толком, з розстановкою. Ну вимогливості можна було б йому додати. Я це йому сказав сам.
– Скільки Ви витрачаєте на діловий одяг?
Я питання про діловий одяг сприймаю десь трішечки інакше, тому що знаю, що має бути етикет. І хочеш не хочеш 1,5 тис. грн. – на костюм. Два костюми закупив і маєш на зміну. Сорочка – на кожен день, туфлі на сезон. Я не задумувався скільки я витрачаю. Тому що в мене йде таким чином: якщо я бачу, що один костюм вже пора використовувати тільки по господарству, вдома, то треба думати як другий взяти. Ось цей костюм я вже ношу третій рік. І десь два костюми на три роки вистачає. Влітку звісно інший гардероб.
ЧАСТИНА 2 ПРО ЗИМОВІ ПЕРСПЕКТИВИ
– Які труднощі обіцяє нам зима? Адже йшлося і про веєрні відключення, і величезні зимові канікули, і зниження середньої температури у приміщеннях. Чого взагалі чекати. Особливо таким вадливим об’єктам, як дитячі садочки чи пологові будинки чи лікарні?
На сьогоднішній день, станом на 1 жовтня ми технічно готові до початку опалювального сезону. Паралельно будемо проводити роботи по заміні і котлового обладнання, і мереж. І це не буде заважати забезпеченню теплопостачання у будівлях, в разі якщо ми з часу Ч розпочнемо опалювальний сезон. Інша ситуація: коли ми його розпочнемо. Буквально минулого тижня відбувся Кабмінівський селектор під головування віце-прем’єра Гройсмана і на сьогоднішній день всі наші рухи щодо початку опалювального сезону мають бути узгоджені з Міністерством регіонального розвитку і з Міністерством паливно-енергетичного комплексу. Не буде як такого єдиного листа, що розпочинайте із завтрашнього дня, або якого. В залежності від температурного режиму, який буде в тому, чи іншому регіоні.
Щодо економії газу, для того щоб ми могли пройти спокійно пройти опалювальний сезон. Ми діємо практично згідно нашої інвестиційної програми, яка була розрахована на 6 млн. грн. щодо закупки котлового обладнання. Там передбачалося закупити 25 котлів. Є вже 9 змонтованих. Далі продовжується завезення котлового обладнання. Це пов’язано з тим, що частково відсутнє було фінансування. Проводиться низка робіт, які допоможуть зекономити газ . Фахівці можуть ознайомитися із відповідними цифрами, вони доступні. . Плюс до того, самі заходи щодо збільшення канікул, заходи щодо не опалення приміщень шкіл на період канікул і т.д. Хоча тут дещо не все враховано. Якщо приміщення певний час не буде зовсім опалюватися, значить треба зливати воду, треба забезпечити, щоб мережі не прихватило морозом тощо. Потім те приміщення треба зігріти, підготовити до навчання.Ми десь так і пропонуємо: щодо мінімального температурного режиму в приміщеннях, при постійній роботі котелень і самих мереж. А у приміщеннях хай буде бодай якась плюсова температура.
Головне сьогодні, що технічно готові забезпечити опалення в усіх приміщеннях. Так проблема з газом є. Думаю це питання вирішиться. Скажу так, всі нас лякають у цьому плані, але газу для забезпечення бюджетних установ і населення нам вистачає. Тут більшість треба працювати на промислові підприємства щодо переходу на альтернативні види палива. І якраз тут ми зможемо зробити ті великі економії, які є на сьогоднішній день. До мене особисто дуже багато питань, наскільки збільшиться ціна на газ, наскільки нам вдасться утримувати цю ціну, яка є на сьогоднішній день. Я читаючи стрічку, що в 4 рази очікується збільшення ціни на газ для населення, думаю, що це є некоректно і таким чином воно не може бути. Будь-яке підвищення ціни має йти поступово. Тому що від збільшення ціни в 4 рази, вони і в два рази не отримають коштів. Адже відразу мільйони людей підпадуть під субсидії щодо отримання компенсацій. Легше було б і ми про це йшлося, на форумі асоціації міст України в Одесі, в якому я брав участь. Ми говорили, що не треба мучити населення. Запрограмуйте ці кошти для «Нафтогаз України». От на ту суму компенсацій на яку ви розраховуєте, що ви можете надати, от закиньте ті гроші туди. А те, що не можете, хай буде ще на 30, чи 40 копійок збільшать ціну. Але не збільшуйте її перед початком опалювального сезону.
На сьогодні в ці скрутні ситуації, наше ЖКГ підготувалося краще ніж в попередні роки. До того ж люди розуміють, що треба самостійно провести утеплення, засклити вікна, відремонтувати покрівлі. Люди відчувають, що буде тяжко. Якщо раніше по радіо, телебаченні просили: люди просимо подивіться, чи є пружини на місці, чи у підвалі скло є і т.д. Тепер я бачу, що люди це роблять. Вже свідомість наша стала набагато вищою і ми робимо якраз «Спільними зусиллями».
Мене абсолютно не лякає той факт, що десь прозвучала інформація, що ми не достатньо забезпечені протиожеледними матеріалами: сіль, пісок… Ми його маємо із запасом, як мінімум на 2, 5 місяці. Далі згідно угод будемо привозити скільки треба. Я сьогодні проводив нараду і сказав: «Як ми запрацюємо в перші дні зими, так піде й далі. Мені героїчних подвигів не треба після того, як ви запустите ту, чи іншу ділянку. Треба робити все вчасно.»
– Логічно, що з підвищенням цін на комунальні послуги борги зростатимуть, адже пенсії не зрушили з місця. Як виходити з цієї ситуації?
Якби на сьогоднішній день була б нормальна заробітна плата і пенсії, людина більш сміливо могла б заплатити за ком послуги. Так платити треба, бо коли ми йдемо щось купувати нам нічого безкоштовно не дають. В той же час, я як комунальник не являюся прихильником підняття ціни на ЖКГ. А якщо вже ціни піднімаємо, то це має бути економічно обґрунтовано. Піднімаючи ціну ми маємо вдесятеро думати, як покращити послуги. Але коли мова йде за поліпшення та вдосконалення ми забуваємо. Я з цим борюся. Кажу своїм підлеглим: ви ж бачите яка ситуація. Підхід має бути іншим. Дозволили підняти ціну, так ти вже зроби так, щоб людина відчула, що якість підвищилася. А якщо вона не підвищується, то для чого ми це робимо? Повторю, я не прихильник підвищення тарифів, але якщо воно йде зверху, то ти просто мусиш. Але будь-яке підвищення тарифів, призводить тільки до збільшення боргів.
–Як Ви будете виходити з цієї ситуації на місцевому рівні? Потім ж спитають за борги…
Так, я розумію, що з нас спитають і всі будуть кричать на нас. Ми будемо максимально людей просити, проводити агітацію щодо можливості сплати. Максимально будемо йти на реструктуризацію існуючих боргів. Будемо щоденно говорити на цю тему, щоб людина зрозуміла, що послуги потрібно сплачувати. Ми розуміємо, що є люди неплатоспроможні. Інколи навіть йдемо на зустріч різними формами. Але це не має бути форматом щодо надання допомоги.
– Що думаєте про альтернативне паливо?
Альтернативне паливо – це хороша справа. Але тоді, коли воно екологічно чисте, коли воно є в достатній кількості, коли в цьому є доцільність.Коли нам пропонують в котельнях центральної частини міста застосовувати альтернативне паливо, я думаю, що по-перше: це є густонаселені місця; по-друге: настільки це екологічно?; по-третє: газ просто дешевше. Вони говорять що ось так і так. Але коли йде мова про додаткових операторів (по 4 людини), яким треба платити по 2 тис. грн. в місяць. А ще інші витрати. Також це додаткова охорона праці, додаткова очистка димових, вентиляційних систем. Це все кошти. Загалом маленькі котельні не вигідно переводити на інші види палива.
На моє переконання, найкращою альтернативою була б електрика. Але щоб вона була забезпечена. Що стосується лікарень ми забезпечені в достатній кількості дизельними установками для перепідключення в разі потреби (для операцій, штучного дихання тощо)
Коментарі
Хорошое интервью, подробное, обстоятельное.
На рахунок бронежилетів несе повну маячню. “Замінили, підмінили, не ті.. ” Бред. Йди в відставку, мудаче, напрацювався вже, регіонал зі стажем. І Паскаря прихвати. Кушнірика ми самі викинемо в альтфатер.
Богом он прикрывается. Сволочь. Придут ребята с АТО, они тебе и компашке твоей в Мерии эту встречу и организуют.
Знающий хозяйственник – это большая удача.
И тут уж не до того , в какой он партии был.
Работы сверхмного ,сильная команда нужна.
Леонтій – людина на своєму місці! Все знає у своїй галузі! за це РЕСПЕКТ!
Які у нас зимові перпективи – краще не думати.
6
Нічого, скоро зима. Подивимося в ділі. А так нічого проти Леонтія немаю.
Коли буде зима пізно буде дивитися
Леонтій чудовий спеціаліст. Знаю його давно. І повірте, він був би хорошим мером. БО ГОСПОДАРНИК! А маємо те шо маємо
А скільки Каспрук на шмотки витрачає? І де купує? Спитайте, цікаво.
А коли вул. Б. Хмельницького зроблять??????????