Синдром Палійчук

28.08.2014

_DSC0027

Текст: Андрій Струм

відео: Альони Чорної

Оксана Палійчук – керівник буковинської освіти, викликала зацікавлення у громадськості із своєю пропозицією про молитви перед уроками. У цей вівторок, незадовго початку навчального року Палійчук дала прес-конференцію. І, звісно, хотіли б почути, які кардинальні зміни чекають на буковинську освіту. Адже громада дала  великий кредит довіри, демократичні партії мають усю повноту владу.(а відтак, і відповідальності). Чекають реальних змін. Але, виявилося, ніхто не збирається змінювати систему, яка породила корупцію, блати, і інші не дуже красиві явища.  Не збирається змінювати соціальне становище вчителя, наприклад. Він, як і раніше буде соціально малозахищеним. Із фактичним катастрофічним зниженням зарплати (через курс долара). Із дуже невеликими соціальними привілеями.  Такий собі ізгой суспільства. І над цим, певно можна було б працювати і на місцевому рівні. Якщо на тому ж рівні займаються навіть такою специфічною проблемою, як забезпечення військових амуніцією.

Сучасне нашого вчителя – досить нужденне і сумнівне. Майбутнє його примарне, якщо не сказати, з огляду як нині живуть вчителі на пенсії, – жалюгідне, і навіть страшне  І це, власне і породжує корупцію, побори, нездорову атмосферу і так далі. І ще багато чого. Є що змінювати. Є над чи працювати.

У першій частині прес-конференції директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА звітувала про готовність шкіл до нового навчального року. Всі заклади Буковини готові зустрічати школярів. Зрозуміло, майже всі ремонтні роботи проводилися за кошти батьків та інших спонсорів. Керівник всім подякувала.  Медовим голосом повідомила, що першочерговими завданнями у школі, які не потребують великих витрат це заходи, які спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я дітей. – Тобто дотримання санітарних норм у навчальних закладах. Тому звертається увага на колір стін, які не завжди фарбують згідно норм, на облаштування робочого місця учня, констатувала Оксана Палійчук. І додала, що з часом будуть оновлювати старі комп’ютери. – Адже основне завдання освіти – зберегти і зміцнити здоров’я. Нам діти перш за все мають бути здоровими. Коли вони будуть здорові, тоді ми можемо ставити інші завдання. І звичайно це питання підвищення якості освіти, – здивувала пані Оксана.

Зрозуміло без пояснень, що від кольору стін(пофарбованих за рахунок батьків) і зручних робочих місць здоров’я дітей кардинально не змінюється. Знову ж таки потрібні інші кроки, більш складні А чекати поки всі стануть здорові, означає тільки одне – про дієві і необхідні реформи в найближчі роки можна тільки думати. Але тим часом повним ходом буде йти реформа на духовному рівні, із ідеологічним наповненням, молитвами іт.д. яка не потребує коштів, думок, ідей, реальної робити інтелекту, душі тощо.

Громада мріє про реальні зміни системи, про більш адекватні правила гри, про кращу якість освіти, про більшу її практичність, про її європейськість.Про іншу роль вчителя у суспільстві. А натомість отримує набір патріотичних … заходів???… або ширм??? На жаль, явище це нині неабияк розповсюджене. Явище підміни реалістичних дій, дієвих кроків, на змагання у “красивості” декларацій.  Це всюди. Такий собі своєрідний синдром.

Далі відео коментар щодо рекомендаційного характеру колективних духовних співів.

 

Коментарі
  • Школа повинна готувати дітей до життя ,
    до нормальних відносин в суспільстві,
    щоб вони вміли знайти себе.
    Це така велика робота , чи по силам вона
    Оксані?

  • Така мала зарплата у вчителів , що треба десь
    підробляти , нема часу готуватися до уроків.

  • Шановна, візьміться за роботу ОСВІТЯНИНА! Або звільняйтеся і проповідуйте!

  • Мне казалось, что церковь отделена от государства, а школа это светское заведение, где нет навязывания превосходства для одного этноса, одной религии или религ. конфессии.
    Вот так и возникают “донбассы”. Нормальному человеку не нужны рекомендации чиновников когда носить вышиванку, молиться или чистить зубы.
    Молитва – разговор с Богом, интимный процесс.

    Да, кстати, в Зеркале Недели за 15 августа пишут:

    “Нет ни одного из 522 выпускников учебных заведений Черновицкой области, награжденных золотыми и серебряными медалями, которые набрали бы 200 баллов по результатам ВНО хотя бы по одному предмету. ”

    Видимо, это не очень интересная тема…

  • Педагогическая неграмотность может обернуться
    искалеченными судьбами детей, это каторжная работа ,
    если чувствуешь, что не потянешь , лучше
    вовремя отказаться.

  • Панько Оксано, ви гет не в темі! Таки правду люди пишуть, не на своєму місці ви. Не псуйте й так не солодке життя освітянам.

  • Цитую проект рекомендацій до конференції : “3.10. Удосконалити сайти органів управління освітою та сайти навчальних закладів…. створити розділи скарг та пропозицій з можливістю залишати анонімні повідомлення та оперативно реагувати на них.” Вітаю, дожились!

  • Зробіть елементарний аналіз: порівняйте бали ЗНО з балами у атестаті у медалістів. І виженіть з роботи директора, завуча та вчителя.

  • Майдан стоял против персонально Януковича (как будто причина была именно в нем – его сейчас нет, а мы в дупе), он стоял за надежду на гигантские зарплаты, которые платят на Западе, но при этом совсем не желая работать как на Западе. Он стоял еще и потому, что ему кто-то сказал стоять. А сейчас отстоявшие погибают из-за бездарности кабинетных командиров на востоке, и живут в полной нищете по сравнению с прошлым годом. Думать надо было прежде, чем стоять. Сначала должны быть самостоятельные мысли, а потом – стояние, а не наоборот.

  • Мне “нравится” – за что стоял Майдан фантазирует человек, который там не стоял и не имел такой потребности.

    • Потребность разваливать свою страну, приводя к власти мародеров вместо клептоманов и убийц вместо воров – яркий признак клинического дебилизма ибо только умалишенный СНАЧАЛА разваливает старый дом, а ПОТОМ начинает думать , кто и как будет строить новый.Ergo, люди имеющие такую потребность- клиенты дурдома, не имеющие ее – вменяемы и адекватны.

    • я не то, что не стоял там и не имел потребности, я презирал это стадо тупых баранов и овец, приехавших на проплаченых автобусах с бесплатной жратвой преимущественно из сел и районных центров Галичины, а теперь пусть подавятся своими результатами, но ведь стонут, не нравится им как все получилось

  • По результату сужу – ” цыплят по осени считают”, ну и тысячи раз по ТВ видел стоны майдановцев по поводу того, за что именно они стояли, я просто расшифровал их подсознательные истинные мотивы. Короче вам этого не понять. Вы и “потребности такой не имеете”. Наслаждайтесь результатом “рэволюции гидности”)

  • Всё, за что стоял майдан, мы знаем из теперешней
    жизни, всё мы получили. Трепаться можно сколько хочешь, но жизнь не обманешь – вот оно всё налицо.

  • Яценюк увидел тысячу российских бойцов на Донбассе и описялся от страха, гнида. И такие чмошники управляют страной.

    • И что особенно печально, такие чмошники родом из нашего некогда славного маленького Парижа

  • Революцію творять романтики, а її плодами користуються зовсім інші люди. Шановна, показова религійність це великий гріх. Невже ви не розумієте, що до українських школ ходять діти православних, протестантів, їіудеїв, мусульман, атеїстів?
    Про яку спільну молитву може йти мова? Чому ми маємо нав’язувати свої релігійні переконання іншим людям? Популізм і то дешевий. Таке враження, що нинішня команда впала в свої крісла з астралу…

  • В Криму в один день у школах припинили збирання грошей. За 50 грн – тюрма. Вчителі не носять директору, директори не носят малишевським. Коли таке саме відбудеться у Чернівцях? Що заважає ТВЕРДО заборонити? Не нікчемним черговим наказиком, на який всі чхати хотіли, а просто сказати: носіння бабла припиняється! Крапка.

    І ще… Настав час добряче потрусити методистів МУО, які роками фальшують учнівські олімпіади. В першу чергу Цуркан та Ткач.

    • там в Крыму другая власть, именно поэтому там прекратили поборы в школах, а у нас все как прежде, только еще хуже стало

  • Малишевську відпустили на безбідну пенсію, не спитавши – за який хєр побудувала палац у царському селі. А тепер збирають гроші з батьків? Та йдіть нахуй, шановні. Виявляйте награбоване чиновниками і націоналізуйте. От вам шлях до успіху.

  • Разгадка в нас самих, мы сами хотим таких
    деятелей, мы любим кушать лапшу с ушей наших , много лапши.

    • Не совсем так. Народ не хочет плохую власть, каждый раз, голосуя, люди надеются на то, что они изменять власть, сами при этом не изменившись. Власть у нас будет хитрой, жадной, лживой и жестокой по отношению к народу до тех пор, пока народ будет тупым, наивным и ленивым.

  • Бот “Елена” превращает ваш сайт из серьезного политического в кухонную болтовню домохозяек. Всем понятно что ее работа убить политический вес сайта.
    Пользы в ее троллинге нет.
    Подобная работа приведет к тому,что ваш сайт перестанут посещать и тем более комментировать.

    Обычно таких ботов нанимают конкуренты. Впереди выборы

  • Хорошие книги вам помогут, не забывайте бегать, ходить, правильно питаться. Всё делайте сами,
    ведь родителям некогда.
    Перед сном почистите зубы и помойте ноги.
    Приготовьте с вечера рюкзак с книжками.

  • Если кухонная болтовя Елены сможет как-то повлиять на нас , то ГРОШ нам цена.
    Не бывать этого.

  • Какую молитву должны прочитать дети, что бы у них появились учебники? Уже почти неделя прошла?

    Пусть ответит на вопрос, все ли дети в черновицких школах обеспечены учебниками??? Только честно

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини