Суть речей:Україна не змінилась. Зустріч із Назаром Горуком і Володимиром Бешлеєм

12.05.2014

10285734_832429950120542_5172622415691044168_o  Запрошені гості: Назар Горук, депутат обласної ради та Володимир Бешлей, депутат міської ради. 

Ведуча: Оксана Денисюк.

 

Ведуча: панове, кілька тижнів чернівецькі політологи гадали, хто ж подаватиме свої документи до міської виборчої комісії та балотуватиметься на посаду Чернівецького міського голови. Там звучали, зокрема, і ваші прізвища. Володимире, и планували балотуватись на мерське крісло і чому політологи згадували вас?

 

Володимир Бешлей: ви зазначили, що це думки політологів і з чого вони зробили такі висновки – можливо, з того, що я активно працюю в міській раді, відстоюю інтереси чернівчан і, можливо, це було таке їх проектування чогось нового у виборчій кампанії на міського голову.

 

Ведуча: ви особисто не хотіли?

 

Володимир Бешлей: я не розглядав це питання. Я обраний депутат по мажоритарному округу, є чимало сподівань у моїх виборців і я зараз концентрую в основному вагу на проблемах, які турбують виборців мого округу.

 

Ведуча: так тим паче, о ви мажоритарний депутата, могли б і спробувати.

 

Володимир Бешлей: прийде час і він все розставить на свої місця.

 

Назар Горук: так, я неодноразово заявляв, що я буду балотуватись на посаду міського голови, але за цей період сталось чимало кардинальних речей, які відобразились на тому, що я все ж таки не пішов на ці вибори. Звичайно, ці вибори не останні і я переконаний, що я молода людина, мені усього 33 роки. Тепер тезами чому я все ж таки не пішов. Перша теза – борючись з корупцією в органах влади, відстоюючи інтереси громади, я зрозумів на скільки все пронизано корупцією, клановою боротьбою за ресурси міста, за виділення землі, що я зрозумів – за півроку, якщо я стану мером, мене або вб’ють або просто посадять, враховуючи досвід мого побиття у серпні, коли я лише копнув лише пальчиком верхній айсберг того всього, що відбувалось і відбувається у міській раді. Теза друга – я розумів, що у мене немає достатньо інструментів для того, щоб якісно і чітко впливати на рішення депутатів міської ради, оскільки зараз там відбуваються постійні скандали, постійна війна один між одним і розумів, що без перезавантаження влади у місті Чернівці, тобто без перевиборів депутатів міської ради, жоден мер якісно не зможе впливати на рішення міської ради. Тому обов’язково потрібне перезавантаження міської ради. І теза третя – можливо для когось вона банальна, а для мене ні, я просто е мав достатніх коштів для того, щоб якісно провести свою виборчу кампанію. Я розумію, що виборчі фонди основних кандидатів вимірюються сотнями тисяч, а той навіть мільйонами. І я розумів, що в цьому контексті конкурувати з ними я не зможу, хоча можу запропонувати якісну програму розвитку міста. Я вирішив піти іншим шляхом: я зробив крок назад, але я переконаний, що я зроблю кілька кроків вперед – все попереду. 

 

Ведуча: Назаре, а коли ви робили заяви, що маєте намір балотуватись на посаду міського голови, ви тоді так глибоко не аналізували усі ці речі чи тоді ситуація для вас виглядала дещо інакше?

 

Назар Горук: я аналізував тоді і завжди намагаюсь, як досвідчений політик, аналізувати на 2-3 кроки наперед. Тоді ситуація була зовсім іншою, це правда, і тоді я все ж таки мав тил. Я мав тил у Тягнибокові, а на сьогоднішній день я розумію, що тилу у мене немає і, на жаль, я помилявся думаючи, що у мене є надійний тил. Але я ю переконаний, що цей тил буде обов’язково, я проаналізую всі свої вчинки,помилки, які я робив як політик, свої хороші речі і тому я думаю, що буду якісно займатись політикою в майбутньому.

 

Володимир Бешлей: я думаю, що вам, як депутату обласної ради, нічого не заважає боротись з проявами корупції, зокрема, з земельними махінаціями, про які ви знаєте і про які ви заявляєте. Разом зі мною ми можемо аналізувати ці рішення і протидіяти в місті, бо зараз я протидію в міській раді самотужки або з колегами в міській раді, але ви, як депутат обласної ради, теж можете приєднатись до цього та разом змінити ситуацію на краще. З приводу тилу, я вважаю, що на місцевому рівні політика та діяльність політичних партій так остогидла всім і ми бачимо наслідки діяльності політичних партій, що основним тилом майбутнього міського голови мають бути не політичні партії, а самі чернівчани, які мають обрати позапартійного міського голову. І така людина зможе об’єднати політиків, бо, на жаль, без політичних партій нам нікуди, адже є чинне законодавство, але перед політиками вище ставити інтереси громади ніж інтереси бізнес-груп чи політичних партій, то я думаю, що такий міський голова має всі шанси бути міським головою міста Чернівці, а не якогось клану чи політичної групи. Нам чернівчанам не потрібно дивитись від якого політичного бренду йде той чи інший політик, нам треба забути про бренди і дивитись конкретно на реальні справи, які людина робила в місті, працюючи депутатом, чиновником чи підприємцем, а не орієнтуватись на слова та ораторські здібності політиків.

 

Назар Горук: тобто вам вірити не треба, якщо ви гарно говорите.

 

Володимир Бешлей: остогидло. По-перше: я не балотуюсь, а по-друге: мої виборці знають ціну моїм словам, за мною не стоять політичні клани. Я балотувався, пане Назаре, від «Нашої України» і я нікуди не перебігав. На моєму окрузі, на жаль, моя політична партія набрала менше голосів, аніж особисто я, як громадський та політичний діяч, адже люди у мене на окрузі знають реальні справи, які я роблю для людей. Це вже має бути догмою сьогодні, тому що не потрібно вірити гаслам, гарним словам, думаю, що це остогидло вже всім.

 

Ведуча: Володимире, але ж у міській раді ви тісно співпрацюєте з депутатами від Партії регіонів, чи не так?

 

Володимир Бешлей: в міській раді я співпрацюю з усіма депутатами, які реальними справами роблять реальні добрі справи для Чернівців. І мені, відверто кажучи, все рівно від якої політичної партії. Якщо людина або політичний діяч краде земельні ділянки, якщо відстоює свої бізнес-інтереси і я це бачу, то цей депутат перший є опонентом для мене в міській раді, і незалежно від якої він політичної сили і які гасла за ним стоять.

 

Ведуча: повертаючись, пане Назаре, до вашого політичного тилу, в якому ви розчарувались, ви для себе вже, можливо, визначились з іншим політичним тилом?

 

Назар Горук: ні, поки що не визначився.

 

Ведуча: а якою має бути цей тил? Адже зізнаюсь – коли з колегами обговорювали той факт, що ви прийдете сьогодні до нас, то багато хто, навіть з журналістів, наголосив, що у вас зараз політичний спад. Ви не балотуєтесь у мери Чернівців, ви не балотувались у 2012 році до ВРУ. Щось не складається?

 10298189_832429943453876_5408466935661782415_o

Назар Горук: насправді я трошки більше бачу політику зсередини, аніж бачить це громада та суспільство. Я намагаюсь у своїх висловах і твердженнях бути чесним і справедливим, можливо, ці якості мені привели у той час, коли я вчився у духовній семінарії, і об’єктивно мені важко у політиці. Тим паче в політиці українській, тим паче в політиці місцевій. 

 

Ведуча: то не займайтесь нею.

 

Назар Горук: справа у тому, що є люди, якій йдуть за мною і люди, які разом зі мною виборюють ті чи інші принципи, за які мусить боротись хтось, ви розумієте?

 

Ведуча: а чому тоді чітко не розмежовувати громадську та політичну діяльність?

 

Володимир Бешлей: на жаль …я особисто не є політик, я громадський діяч, я представляю громадський сектор. Через те, що я активна людина, розумію проблеми, які є в місті, я хочу бути корисний громаді, але мене та інших громадських діячів сьогодні загнали, на жаль, влада, політичні партії і політичні тенета. Адже сьогодні будь-хто, не будучи в партії, не може реалізувати своє конституційне право бути обраним до органів місцевого самоврядування, якщо ти не є в партії. Я думаю, що на місцевому рівні цей партійний механізм мав би бути знищений, адже він руйнує місцеве самоврядування. Ми сьогодні бачимо, що політика з ВРУ переходить на місцевий рівень. Я тоді стояв на позиції того, що не може бути пропорційна система виборів – має бути мажоритарна система виборів, депутати мають бути прив’язані до своїх округів, мають відповідати за ці округи і люди мають знати хто їх інтереси представляє в раді. Але мають право висувати кандидатів не тільки політичні партії, а й громадські організації.

 

Назар Горук: саме тому, що я почав відстоювати інтереси на громадському рівні, інтереси людей, я змушений був вийти з партії, бо я розумів, що партійна лінія говорить одне, а те, що вона говорить, зокрема, може не йти по лінії моїх принципів та об’єктивної ситуації, яку я можу знати зсередини. Це перше, і друге – я як раз і займаюсь у громадянському полі, саме тому я переконаний, що у нас ВРУ має призначити вибори до місцевих рад все-таки на мажоритарній основі. І не тільки до місцевих рад – і до парламенту. Тому що, до прикладу, у нас є політична партія, будь-як вона називається, і вона визначає кому йти у списки, незалежно від того чи мають люди на місцях довіру в людей, вона визначає яку лінію обирати для своїх вузько партійних інтересів і розвитку держави в тому числі. І саме тому ми маємо, на жаль, те, що Україною сьогодні керують олігархи. Чому вони керують нею? Тому що вони купують ці політичні партії, висувають через них відповідних людей, вкладають мільйони доларів у виборчі кампанії і саме тому ці політичні партії 20 років мусолять Україну в тому стані, в якому ми зараз знаходимось. Я переконаний, що третя революція буде, на жаль. Згадаєте мене, я думаю, що вона буде більш кривавою, аніж революція під час якої загинула Небесна Сотня. Тому що я бачу, що на сьогоднішній день міняються виключно вивіски, перші місяці після революції приймались якісь якісні рішення для того, щоб відволікти увагу громадськості та людей і показати, мовляв, ми дійсно змінились, Україна змінилась і т.д. Нічого Україна не змінилась. Чому не змінилась? Тому що я к посади продавались – так і продаються, як йшли мішки з грошима на вибори – так і йдуть і саме прикро, що люди починають їм вірити, бо ці мішки з грішми мають доступ до ЗМІ, до інших серйозних ресурсів і таким чином впливають на якісний результат виборів.

 

Ведуча: Назаре, тому, на вашу думку, Революція гідності геть нічого не змінила?

 

Назар Горук: не змінила політиків та владу, розумієте? Я не про самих людей говорю. Десь на початку політики почали трохи більше боятись людей, але все одно до сих пір вони їх якісно не бояться. Чому? Я пояснюю – тому що далі посади продаються, далі низовий рівень чиновників як брали хабарі – так і беруть.

 

Ведуча: давайте приклад, бо інакше – це просто слова.

 

Назар Горук: приклади можна давати тільки у прокуратурі та міліції, а не в ЗМІ. Я вам говорю, що це є. якщо раніше брали 10-12% відкату, то зараз 8%, а через півроку знову будуть брати 10-12%, а той всі 15%. Як були проблеми на митниці – так вони й існують, можливо, не в такій кількості, в якій вони були, але вони надалі існують. Як були проблеми з тендерами, які надавались тим, хто приближений до влади, тих чи інших чиновників. Я вам приведу приклад Саакашвілі, грузинського президента. Він сказав яскраву фразу, яка мені дуже сподобалась – коли я прийшов до влади, перші, хто прийшов до нього просити квоти та експорт та тендера була родина. І він каже, що найважче йому було переконати їх у тому, що країна змінилась. І от, на жаль, я сьогодні бачу війну олігархічних кланів між собою. Ці олігархічні клани змогли перемогти Януковича, який дійсно дістав всіх, але зараз вони починають воювати між собою і я переконаний, що ці клани доведуть до того, що прийде час (почитайте історію – вона циклічна), коли революція буде на стільки страшна, якщо не схаменуться політики і в тому числі люди. Я приведу простий приклад – недалеко від офісу поставив табличку, бо набридло, що йде людина, курить, кидає недопалок чи стаканчик від кави. Я написав плакатик: якщо ти кидаєш сміття не у смітник, а на вулиці, то не забудь похрюкати. І написав у кінці: хочеш змінити країну – зміни себе. І що ви думаєте? Все одно через кожного другого-третього все одно кидають повз смітник. Ми повинні постійно внутрішньо себе виховувати та змінювати і тоді будуть змінюватись і політики, які постійно брешуть, ця брехня вже просто набридла, інколи навіть руки опускаються. От ви кажете, що зменшилась моя активність, повірте – з часом все буде, але я розумію, що на сьогоднішній день, не маючи якісного тилу, цей тил може бути у громадянському русі. Так, я відкрию секрет – я подумую про те, щоб заснувати один з якісних потужних громадянських рухів. Можливо навіть, ми теж обдумуємо з членами моєї команди, створення партії, починаючи з регіонального рівня. Я розумію, що першим кроком до розвитку громадянського суспільства і зміни країни може бути законопроект, який дозволить виключно самовисуванцям та громадським організаціям балотуватись до ВРУ та місцевих рад, тому що політичні партії зараз узурповані олігархами. Ми бачимо наверху політиків, які красиво говорять, гарно виступають на телеканалах, проплачують ефіри. Я вам скажу, на одному з всеукраїнських телеканалів ефір для політика коштує до 50 тисяч доларів. Скажіть, будь ласка, проста людина має такі кошти заплатити, щоб донести свою позицію? Ні. 

 

Володимир Бешлей: перше, я хочу подякувати вашій студії, що ви запросили нас на ефір без грошей, бо чуємо що все купується і проплачується, але дійсно є канали, де можна говорити вільно, без цензури. Щодо Революції гідності, то мене як громадянина, обурює те, що я бачу – політики скористались тими здобутками Майдану, які були нещодавно досягнуті. І що ми бачимо? Ті політики, які ніби робили революцію, вони бояться сьогодні на місцевому рівні брати відповідальність, натомість на керівні посади призначають старих регіоналів. Ми знаємо, що містом сьогодні керують секретар міської ради – ветеран Партії регіонів, два заступники в нього теж з Партії регіонів, в.о. Калинівського ринку теж з Партії регіонів. Ті люди, з якими ми на місцевому рівні намагались боротись і заявляли про їх корупційні дії, на жаль, їх сьогодні поставили на керівні посади мені прикро, що так є. пане Назаре, з приводу революції – яка третя революція може бути, якщо війна зараз на вулиці, ця політика довела країну до війни і ті політики, які сьогодні керують країною, таке враження, що їм вигідно, що в країні війна і нас ділять, розривають по шматкам державу. Тому що та партія, яка сьогодні керує державою і їх рейтинговий кандидат, яка вийшла з тюрми та бачить, що не виграє вибори президента, очевидним є висновок, що нинішній владі не вигідно, щоб президентські вибори відбулись. Тому, на жаль, я не знаю на скільки далеко все це зайде. Треба рішення приймати вже, і приймати кардинальні. Ті люди, якими скористались, мають це усвідомити, тому що мені прикро, коли ми формуємо у міській раді виконавчий комітет, молоді люди, які пікетували міську раду, які стояли на Майдані і коли вони делегують від стайкому свого представника у виконавчий комітет, їх кандидатура відхиляється. Натомість ми там бачимо помічників народних депутатів, чиновників найвищого рівня контролюючих служб, колишніх представників та керівників Партії регіонів. За що, питання, ви боролись? Щоб вами скористались? Мене оце болить.  

 

Ведуча: виходить дисонанс у тих речах, про які ви зараз говорите. Ви говорите, що на місцевому рівні політика не повинна виходити на перший план, тобто, на скільки я розумію, то важливо, щоб людина була фаховою. Тобто, якщо це мер чи секретар міської ради, то важливо, аби він був хорошим господарником і ви самі говорили, що політична складова не така вже й важлива. А зараз ви самі говорите, що от як погано, що керують колишні регіонали. Я тут не хочу нікого захищати, але чи має значення політичний прапор з яким людина прийшла в міську раду, якщо вона є хорошим господарником?

 

Володимир Бешлей: перше, я не вважаю, що цю революцію зробили політики, її зробила громада, підприємці і я думаю, що в цьому середовищі є достатня кількість фахівців, щоб керувати містом, управляти містом, якщо ми говоримо про політичну складову. А з приводу фаховості, скажіть, будь ласка, секретар міської ради 8 років керував дорожнім господарством, за час його роботи ви десь бачили гарну дорогу? Я, як депутат, займався контролем якістю ремонту доріг і, повірте, не раз зіштовхувався з «професійністю» цієї людини. Тому це питання відносності чи міфу професійності, все залежить від того, хто сказав що ти професіонал. Я вважаю, що реальними справами треба доводити свою професійність.

 

Ведуча: очевидно, що тоді, коли обирали Ярослава Кушнірика секретарем міської ради, кращого не було. 

 

Володимир Бешлей: це питання торгів, наприклад, чому не обрали пана…

 

Назар Горук: ви самі проговорились – це питання торгів. Дозвольте, я вас переб’ю, пане Володимире. Щоразу, коли йду до вас на ефір, кажу дружині, що буду толерантний, буду мовчати і нічого зайвого не буду говорити. І як тільки приходжу на ефір…

 

Володимир Бешлей: стаєте не толерантним.

 

Назар Горук: у ваших словах явний політичний цинізм. Ви були у більшості, де була «Наша Україна», Партія регіонів та ніші депутати, той самий Кушнірик та інші, які були представниками Партії регіонів – так само були у вашій більшості, ви з ними працювали, він був начальником департаменту і ви зараз звинувачуєте своїх опонентів з протилежного табору, що вони теж співпрацюють з Партією регіонів. Чесно кажучи, я щоразу шокований вашим політичним цинізмом. А по-іншому не можна, тому що більшість …

 

Володимир Бешлей: можна відповісти?

 

Назар Горук: ні, не можна.

 

Ведуча: Назар, стоп, ви не модеруєте поки ефір

 

Назар Горук: я слухав 15 хвилин, як Володимир співав дифірамби…

 

Ведуча: Назаре, видихайте, коротко закінчуйте своє запитання і Володимир на нього відповідає. 

 

Назар Горук: я не хочу ставити запитання, я стверджую те, що є реальністю. Я говорю, що сьогодні в міській раді без перезавантаження неможливо утворити більшості, де не буде представників тієї чи іншої політичної сили.

 

Володимир Бешлей: Назар тут розповідав про політичних партнерів з Партії регіонів. Так ці політичні партнери особисто на мене і не раз писали скарги на пана Азарова, на пана Рибака про те, що я, як депутат міської ради не даю їм «нормально працювати», дерибанити майно у департаменті містобудівного комплексу.

 

Назар Горук: тобто, у ваших словах – помста.

 

Володимир Бешлей: ні, не помста. Я просто знаю реально хто на що вартий. Я знаю, що людина, яка керує департаментом, за два роки своєї роботи не може збудувати торговий комплекс на 5 поверхів, розумієте? Працюючи, до речі, в департаменті короткий час, мені вдалось розкрити чимало схем та оборудок, які йшли, на жаль, поза увагою міської ради.

Назар Горук: чому ви не показували їх?

 

Ведуча: хтось поніс відповідальність за це?

 

Володимир Бешлей: поніс, Ніконова звільнили з роботи, пригадуєте? Я показав ці факти Віталію Михайловичу, секретарю міської ради, він зробив кадрові висновки та звільнив цю людину. Але що зробити, тоді правила партія, яка погрожувала і не давала можливості сказати правду і люди, які зараз керують містом, писали доноси на мене особисто прем’єр-міністру України, аби мене прибрали.

 

Назар Горук: якщо ви порядна людина і ви знаєте, що на вас несправедливо доносяться доноси – то ви маєте гордитись цим, а не боятись цього.

 

Володимир Бешлей: я не горжусь тим, хто на кого пише доноси. Я горжусь своїми справами і тим, що поступаю по совісті і за час своєї депутатської діяльності можу прямо, чесно і відкрито дивитись в вічі кожному чернівчанину. Так само можу прямо дивитись в вічі і говорити тим, хто дерибанить місто.

 

Назар Горук: а Богу в вічі ви зможете подивитись?

 

Володимир Бешлей: якщо Бога я побачу, то звичайно, я йому подивлюсь в вічі і він дасть оцінку моїй роботі.

 

Ведуча: у чому ще, на вашу думку, особливість цих виборів мера, окрім того, що вони позачергові та окрім того, що обраний 25 травня мер пропрацює усього півтора роки?

 

Володимир Бешлей: вони відрізняються тим, що чернівчани нарешті реалізують своє право на обрання міського голови. Ви знаєте, що місто довгий час було без міського голови. Я думаю, що чернівчани зможуть обрати з кандидатів або того, хто багато говорить, або того, хто реально щось зробив. І це, я думаю, є велика відмінність, адже колись у нас такого вибору не було. Є фактично два кандидати, які є найбільш рейтинговими , і я думаю, що чернівчани мають перш за все віддати перевагу людині, яка не буде відстоювати партійні інтереси або інтереси певних бізнес-кланів.

 

Назар Горук: насправді люди зараз найбільше переживають за те, щоб в Україні не було війни, це правда. Я розумію, що політикам треба зробити все, щоб цієї війни уникнути, але я розумію, що, на жаль, політики через боротьбу за ресурси, за владу, за гроші, абсолютно не думають про людей, не думають про те, що гинуть люди, користуються їх тілами і прикро, що наша політика на багато брудніша, аніж проституція. Якщо проституція грішить проти свого тіла та проти своєї душі, то політики насправді грішать проти власного народу. Я розумію, що ці вибори дещо інші, можливо, не такі якісні та активні, оскільки, при всій повазі, але немає основного гравця на цих виборах – Миколи Федорука. Я розумію чому він не пішов. І я частково відчуваю, що коли депутати від «Свободи» голосували за регламент у міській раді – ми тоді зробили помилку. Я маю на увазі, що з мого боку помилка була у тому, що я не доніс до депутатів, бо все ж таки розраховували на те, що містом має керувати не тільки мер…

 

Володимир Бешлей: … що не доніс, можна уточнити?

 

Назар Горук: … а містом мають керувати і депутати і мер. Але, на жаль, у нашій візантійській політиці суцільна боротьба. Ясно, що є цікаві кандидати, молоді кандидати, які, переконаний, можуть зробити користь для міста, але навряд їм дадуть можливість якісно провести свою кампанію, думаю, що проти них буде застосовуватись чимало бруду. Так, це правда, що зараз є основних 2,3,4 кандидати, насправді дві фінансові політичні групи, які борються за вплив на місто серед бізнесменів. Я думаю, що це вже будуть останні вибори, коли ці два клани будуть між собою воювати, думаю, що прийде час і цих двох кланів у Чернівцях не буде. Думаю, що прийде порядна людина на посаду мера, сильна, потужна, не така цинічна і підла та наведе порядок, і я думаю, що приведуть в норму той регламент, який був і думаю, що наше місто зміниться. Мені дуже подобається мер Калуша – так, людина прийшла з бізнесу, але прийшла для того, щоб громади зробити користь. Перше, що вона почала робити – це показувати прозорість дій міської ради: кому яку земельну ділянку виділяють, яка черговість. У нас взагалі абсурд получається, що людина образно сьогодні в черзі 400-а, завтра стає 620-ю, післязавтра стає 426-ю, тобто ця нерозбєріха пов’язана з корупційними схемами і ці корупційні схеми, я переконаний, може поламати тільки народ, громада. І я більш, як на 100% переконаний, що вона їх поламає, прийде той час і Господь дасть якісних, чесних, правдивих і безкомпромісних політиків.

 

Володимир Бешлей: хочу нагади пану Назару, що саме пан Михайлішин, секретар міської ради запровадив, на мою думку, прозорість діяльності міської ради. 

 

Ведуча: це може бути розцінено, як політична реклама, тому я вимушена вас попросити зупинитись.

 

Володимир Бешлей: ні, я не агітую, а констатую факт, що сесія міської ради транслюється у прямому ефірі, засідання виконавчого комітету транслюється у прямому ефірі.

 

Ведуча: насправді, пане Володимире, я вас переб’ю, це такі прості речі у ХХІ столітті, які не потребують надвеликих коштів та зусиль. Насправді мені – чернівчан ці, навіть не корінній, але не хотілось би, щоб депутати обласної чи міської ради з того факту того, що сесії транслюються в прямому ефірі та в Інтернеті робили собі щось велике. Насправді – це нормально і так повинно бути.

 

Володимир Бешлей: так само введено поіменне голосування депутатів міської ради, чого не було раніше, ми не знали хто і як проголосував за те чи інше земельне рішення. Сьогодні будь-хто з депутатів чи чернівчанин може зробити запит і отримати по будь-якому питанню роздруківку як той чи інший депутат голосував. 

 

Ведуча: правильно, тому що ми розвиваємо громадянське суспільство. Я хочу повернути вас до теми ефіру. У 2011 році ми мали такий приклад, коли мер, який не влаштовував більшість у раді, фактично був позбавлений свого крісла. Яка вірогідність того, що мера, якого оберуть чернівчани 25 травня, але якого не сприйме більшість депутатів ради, чекатиме така сама доля?

 

Володимир Бешлей: якщо ми повертаємось у 2011 рік і чому те тоді сталось, то хочу зазначити, що тоді депутати фактично були заблоковані рішенням міського голови і тоді міська рада, депутати, півроку не могли повноцінно працювати. Адже, коли депутати ставили питання, що призначення керівників комунальних підприємств має відбуватись прозоро, з обговоренням, коли рішення мають публікуватись, коли засідання виконкому мають транслюватись, секретар міської ради не має бути нав’язаним – має влаштовувати депутатів, адже секретар обирається як раз для того, щоб працювати з депутатами, щоб доносити позицію депутатів міському голові.

 

Ведуча: я перефразую: яким має бути мер, обраний 25 травня, щоб він задовольнив більшість у міській раді?

 

Володимир Бешлей: позапартійним, не представляти політичну партію. У перший же день цей мер має зібрати депутатів міської ради, представників політичних партій і заявити про те, що всі політичні амбіції мають відійти в сторону і кожен має проявити себе і любов о Чернівців та чернівчан конкретними справами.

 

Ведуча: а якщо це буде політична особа, людина, яка була висунута на з’їзді політичної партії? Але це буде вибір громади.

 

Володимир Бешлей: я не знаю про яку політичну партію ви говорите.

 

Ведуча: та про будь-яку, я не конкретно.

 

Назар Горук: партія любителів світла.

 

Володимир Бешлей: я переконаний, що міським головою буде позапартійна людина. Так чернівчани визначались і в попередні вибори, ви пам’ятаєте, що міський голова, котрий обирався, не був представником політичної сили.

 

Ведуча: Назаре, ви вже кілька разів сьогодні говорили про необхідність перезавантаження влади. Політики різного штибу у Чернівцях говорили про необхідність перезавантаження міської ради. Чи потребує цього обласна рада?

 

Назар Горук: я на 100% переконаний, що потребує, мало того, під час тих славнозвісних подій в Чернівецькій обласній рад, я заявляв свою принципову позицію про те, що депутати мають прийняти рішення про саморозпуск обласної ради і піти на вибори. Що мене здивувало, що на той момент, проти того рішення виступили представники політичних сил, які були в опозиції – це і «Батьківщина» і «Свобода» і мене це насправді дуже здивувало. Коли я намагався їм пояснити, що після виборів навпаки їх буде більшість, тобто була незрозуміла з їх сторони позиція. Тепер щодо позицій, який повинен бути мер. Я вважаю, що в першу чергу він має бути чесним, він має проводити свою діяльність виключно прозоро і жертовно працювати на громаду. Коли знімали Миколу Федорука, об’єктивно вам скажу, що я намагався йому допомогти, як міг. Але мені здавалось, що він не дуже хотів собі допомогти, бо навіть по тому регламенту, вето якого подолали депутати міської ради, депутати могли б його і не подолати, якщо б, мені здається, Микола Трохимович, якісно провів з ними певні консультації. Тому що всі прекрасно розуміли, що законодавство таким чином прописано, що є передумови для певної таємничості, одноосібного правління як зі сторони мера, так і законодавство прописано таким чином, що і депутати, коли керуються тими чи іншими статтями закону, можуть їх трактувати по-різному. У нас законодавство, на жаль, прописано таким чином, що апріорі закладена внутрішня боротьба. Я все ж таки переконаний, що якісно на громаду повинні працювати як і мер, так і депутати і для того, щоб уникнути цієї постійної внутрішньої боротьби, тому що ця боротьба буде ще присутня у цій міській раді, і це один з чинників, чому я не пішов на ці вибори. Все ж таки має дозволитись громадським організаціям, простим людям, самовисуванцям балотуватись до місцевих органів влади, в тому числі на рівні депутатів Чернівецької обласної ради. Ще раз пояснюю – інколи депутат, маючи свої внутрішні принципи, маючи своє бачення, не може прийняти відповідне рішення тільки через те, що так трактує політична партія. Ви розумієте, через якісь домовленості чи свої переконання і т.д. Я переконаний на 100%, що допоки громада не візьме владу у свої руки, доти порядку в нашій країні не буде. Доки політичні партії будуть вирішувати якого чиновника обирати, куди ставити, якого міліціонера переводити … давайте будемо чесними, по правоохоронній лінії – керівники політичні, по лінії СБУ – політичні, по лінії міністерств – керівники політичні. У багатьох європейських країнах є досвід, що тільки найвища посада є політичною, а посади начальників управлінь, губернаторів – є посадами, які працюють просто, як управлінці. Я переконаний на 100%, коли говорять, що мером повинен бути господарник – насправді не правда. Якщо мер повинен бути господарник, тоді треба прийти в любий ЖРЕП, запитати в начальника – хто у тебе найкращий сантехнік чи слюсар? Він скаже – от, Іван Іванович, от – тоді ми його обираємо мером. Ні, мер повинен бути управлінцем, менеджером. Колись Вацлав Гавел, коли прийшов до влади, почав призначати на посади молодих людей. Його почали запитувати, а чому ви таких молодих людей ставите на посади, а він говорить – тому що ці люди мають шанс навчитись та змінити країну, а ці, що вже прожили та пропрацювали в системі органів влади по 20-30 років, вже не здатні перемінитись, бо їх внутрішня суть вже не може прийняти зміни. 

 

Ведуча: Володимире, чи потребує перезавантаження міська рада?

 

Володимир Бешлей: я неодноразово про це заявляв, що так – потребує. Мені дивно, коли в Черкасах громада може одночасно обирати і міського голову, і міську раду. На жаль, політикам, які представляють нашу громаду у ВРУ, цього не потрібно, щоб громада Чернівців могла обрати нову міську раду. Я думаю, що ця коаліція, яка сьогодні є, їх влаштовує, тому цих виборів і немає. Я переконаний, що вони мають бути і вони дадуть шанс Чернівцям отримати нову міську раду, яка не буде на стільки політизована.

 

Ведуча: а ви себе відносите до коаліції в міській раді?

 

Володимир Бешлей: я себе ніколи не відносив ні до якої коаліції. Я обраний від виборчого округу,я представляю інтереси виборців мого округу, незважаючи на те, що я є представником фракції «Наша Україна», я вже казав, що мені виборці надали перевагу не через те, що я представляю ту чи іншу політичну силу, а за те, що я роблю для людей. Тому мені, перш за все важливо, чи зможу я в цій раді реалізувати ті сподівання, запити і доручення моїх виборців. На жаль, сьогодні в цій раді я не можу і не бачу таких можливостей, адже ми бачимо, що керівництво міської ради зараз працює над тим, аби відновити старі корупційні схеми на «Калинівському ринку», аби забрати дорогоцінну землю «Калинівського ринку» та передати її Добробуту, аби скасувати соціальні проїзні квитки, аби підняти ціни в громадському транспорті. Я співпраці з такими керівниками не бачу і буду робити все, щоб це зупинити. І поки що я таки концентрую свою увагу на цьому.

 

Ведуча: три ваші побажання майбутньому меру Чернівців, тобто три кроки, киї він має зробити найперше, коли прийде на посаду міського голови.

 

Назар Горук: затвердити нову стратегію розвитку міста. Це перше. І основою цієї стратегії має бути розвиток міста саме в туристичній індустрії. Чернівці має стати туристичним центром України за тим прикладом, за яким пішов Львів, тільки тоді сюди почнуть вкладатись інвестиції, тільки тоді підприємці почнуть наводити лад біля своїх магазинів, тільки тоді буде можливість робити дороги і все інше. Кінець кінцем зрозуміти, що має бути мер, який має жертовно і чесно працювати на громаду і тільки коли він буде справедливий і чесний, повірте, навіть сам Бог буде цьому меру допомагати. І третє, що я йому об’єктивно побажаю – виваженості і спокою і не звертання уваги на мєлкопакості дрязгі, які все ж таки будуть відбуватись у міській раді. І щоб він не звертав уваги на той шквал брехні, який буде литись на нього, на цинізм зі сторони деяких депутатів і щоб він з чистою совістю розумів, що його робота і його праця буде мати винагороду від Бога.

 

Володимир Бешлей: я хочу побажати позапартійному майбутньому меру, щоб він виконав свою обіцянку, завершив вулиці Богдана Хмельницького, Боярка, провулок Ентузіастів, надав можливість малозабезпеченим громадянам, які отримують дохід менше 2000 гривень, безкоштовно їздити у громадському транспорті по соціальних проїзних. Одним словом, рутино і повсякденно надалі чесно виконувати свої обов’язки та зобов’язання перед громадою.

 

Коментарі
  • Надо создавать гражданское общество в городе,
    группу поддержки , без этого все хорошие задумки
    останутся на бумаге.

  • ИНТЕРЕСНО КАК БУДУЧИ ГЛУБОКО ВЕРУЮЩИМ МОЖНО БЫЛО ВЗЯТЬ 100 тис $ ЗА ГОЛОСОВАНИЕ СВОБОДЫ По РЕГЛАМЕНТУ А ТЕПЕРЬ ГОВОРИТЬ ПРО ЛЮДЕЙ КОТОРЫЕ ИДУТ РЯДОМ?
    ВЫДВИГАЛСЯ А ТЕПЕРЬ ЗАДВИНУЛСЯ
    С ТАКИМ РЕЙТИНГОМ ДЕНЬГИ ЗА ТЕХНИЧНОСТЬ НЕ ПЛАТЯТ !
    ЕСЛИ ВЫБРАЛ ДОРОГУ В ЖИЗНИ НЕ ПЕТЛЯЙ А ИДИ ПО НЕЙ ПРЯМО К ЦЕЛИ!
    ПОМНИ ЗАПОВЕДИ БОЖЬИ НЕ ОБМАНИ БЛИЖНЕГО
    А НАЗАР ЗАБЫЛ?

  • Ох, нелёгкая эта работа из болота тащить бегемота.
    А сколько соблазнов, а устоять надо.
    А эта рутина каждодневная, коммунальное хозяйство,
    вечные дыры, работа с людьми !
    Тут надо здорового, гибкого, не пьющего, талантливого, не старого, оптимистичного , опытного. Задача нелёгкая.

  • Лишить вже того Федорука, не робіть йому рекламу,
    все , що міг, він вже натворив. Ви, молоді , самодостатні повертайте життя міста в правильне русло.

  • Щоб змінити країну, треба змінитися самому.
    Не красти, не брати хабаря і таке інше…
    І як правильно сказав Назар Горук, окурки треба
    кидати у смітник. Але все поступово, все таки
    хтось – то кинув у смітник – досягнення є.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи