У муніципальній бібліотеці відкрито виставку присвячену Великодню на Буковині
У фойє Муніципальної бібліотеки імені Анатолія Добрянського відкрито книжкову виставку “Великдень на Буковині”. Кожен, хто погортає представлені на ній книги й альбоми, дізнається, як буковинці готуються до цього свята, які з традицій збереглися до сьогодні.
Найбільше уваги на виставці відведено. Фарбування яєць – важливий великодній атрибут, який християнство запозичило від язичницької віри як символ народження нового життя. Писане яйце після освячення прийнято не тільки їсти, а й дарувати рідним і близьким, обмінюватися, тримати вдома як оберіг. На Буковині яйця, пофарбовані в один колір (здебільшого коричневий або червоний), називають галунками, а розписані восковою технологією – писанками, крашанками. Також трапляються крапанки (з орнаментом у вигляді великих різнобарвних крапок), дряпанки (з орнаментом, видряпаним на яйці, яке перед тим пофарбували в одну барву).
Про писанку і писанкарство читачам розкажуть численні альбоми, ошатні видання з колоритними ілюстраціями, зразками орнаментів, поширеними у нашому краї. Окрім цього – наукові дослідження, розвідки, нариси, порадники для вчителів і учнів, збірники сценаріїв, святкові номери періодичних видань. Це, зокрема, такі відомі автори-краєзнавці і мистецтвознавці, як Віра Манько (“Українська народна писанка”), О. Соломченко (“Писанки Українських Карпат”), Василь Скуратівський (“Покуть”), Олекса Воропай (“Звичаї нашого народу”), Тетяна Кара-Васильєва і Зоя Чегусова (“Декоративне мистецтво України ХХ століття”), Войтович “Українська міфологія”. Про буковинські традиції можна почитати в книгах наших земляків Авксентія Яківчука, Корнила Ластівки, Гарафини Маковій, Йосипа-Тодосія Сележана.
На полицях представлені книги з фонду бібліотеки, а також цінні видання про майстерність народного писанкарства з приватної книгозбірні Заслуженого діяча мистецтв України, директора Навчально-методичного центру культури Буковини Миколи Шкрібляка.
Коментарі
Це потрібно . Красиве мистецтво.
Бачиш писанку – прийшло свято. Радуйтесь, люди!