Заява Чернівецької незалежної медіа-профспілки щодо тиску на журналістів

09.04.2014

 
Заява Чернівецької міжредакційної первинної організації Незалежної медіа-профспілки України щодо тиску на журналістів

Певні деструктивні елементи, прикриваючись Майданом та Українською Революцією, намагаються використати демократичні зміни, які відбуваються у нашій державі, на догоду своїм меркантильним інтересам.

Так, до Медіа-профспілки звернулася головна редакторка Кіцманської районної газети «Вільне життя» Ольга Кулько. За її словами, представники ГО «Майдан» грубо втручаються у редакційну політику та у процес підготовки журналістських матеріалів.

8 квітня 2014 року дванадцятеро осіб, які назвалися „активістами Майдану”, викликали журналістку до кабінету голови райради, висловлювали претензії до тону висвітлення в очолюваній нею газеті районних подій, вимагали заяви на звільнення з роботи, погрожували викинути її з вікна і спалити її хату, провести її разом з автором неугодної публікації «коридором ганьби».

Висловлюємо категоричне обурення протизаконними діями, спрямованими проти нашої колеги.

Вважаємо неприпустимими особисті погрози журналістам за їх професійну діяльність.

Вимагаємо від громадськості адекватного і цивілізованого реагування на дії журналістів, які працюють в рамках чинного законодавства, навіть якщо комусь їх діяльність не до вподоби.

Звісно, система державних засобів масової інформації потребує реформування, а дії деяких представників професії – правової оцінки. Але ініціювати ці процеси мають інститути громадянського суспільства, а не представники структур з невизначеним статусом, які здобуту демократію подекуди розуміють як вседозволеність.

Закликаємо активістів спрямувати свій громадянський запал на боротьбу зі справжніми ворогами демократії, а не з журналістами. Надто – з представниками районних комунальних ЗМІ, які з останніх сил намагаються бути вірними професії і використати всі можливості, аби не подавати інформацію однобоко і на догоду співзасновникам.

Нагадуємо, що зараз будь-які подібні дії стосовно журналістів, у тому числі примусові кадрові зміни, чинне законодавство трактує як тиск на ЗМІ у передвиборчий період. А закиди щодо змісту публікацій розцінюємо як прямі спроби запровадження цензури.

Вимагаємо від правоохоронних органів та структур самооборони відповідного реагування на факти перешкоджання журналістській діяльності будь-якими особами, незалежно від їхньої партійної приналежності.

Зрештою, вимагаємо від районної влади зупинити тиск на редакцію і головного редактора, а найкраще – вийти з співзасновників комунального ЗМІ і надалі співпрацювати з цією чи будь-якими іншими газетами на комерційних умовах. Тоді газета служитиме тому, кому й має – читачеві, а не владі чи вулиці, і впливати на неї зможе кожен – своєю гривнею, купивши чи не купивши газету в кіоску, передплативши чи не передплативши її через пошту.

Запевняємо, що медіа-профспілка жорстко реагуватиме на всі факти перешкоджання журналістській діяльності, надаватиме членам НМПУ правову підтримку та поширюватиме інформацію про противників свободи слова серед широких кіл громадськості.

Від Чернівецької первинної міжредакційної організації НМПУ Вадим Пелех

Коментарі
  • Цього і слідувало очікувати. Ця влада “безпредєльнічає” вже по-справжньому. Попередня здається милим дитячим садочком. За такий рівень ми боролися, вітаю!

  • Кіцманська районна газета, щоб уникати в подальшому впливу співзасновників на редакційну політику, вирішила роздержавлюватися
    За ініціативною голови Кіцманської районної ради П.М.Лупула депутати, представники Кіцманського ГО «Майдан» та журналісти газети «Вільне життя» обговорили ситуацію, яка останніми днями склалася довкола редакції. Через деякі публікації газети «майданівці» звинуватили журналістів у необ’єктивності та упередженості та вимагали звільнення з роботи головного редактора.
    — Майдан вимагає серйозних демократичних змін у всіх сферах життя, і зокрема, в редакційній політиці газети, — сказав під час засідання П.М.Лупул. — Ми зібралися, щоб виробити спільну думку. Ми не маємо права втручатися у редакційну політику газети «Вільне життя», але ми просимо об’єктивно і всебічно висвітлювати інформацію, і щоб кожна людина мала право висловити своїх думки на шпальтах газети.
    Виступали перед присутніми і редактор газети «Вільне життя» Ольга Кулько, яка сказала, що газета є майданчиком для висловлення різних думок, бо без свободи слова неможлива демократія. Звісно, державна і комунальна преса не може бути повністю об’єктивна, бо залежна від влади. Тому, щоб уникнути втручань та тиску на редакцію в подальшому, журналісти і депутати дійшли до спільної думки, що газету потрібно роздержавити, як це давно зроблено в країнах Європи. П.М.Лупул запевнив, що він як посадова особа ніколи не втручався в редакційну політику, а будучи в опозиції завжди боровся за розвиток демократії. Журналісти вдячні за розуміння і підтримку свободи слова голові і депутатам районної ради. Тож тепер редакція готує пакет документів для виходу із співзасновництва районної ради і райдержадміністрації, це питання буде розглядатися на найближчому засіданні комісії районної ради з питань бюджету і комунальної власності, а потім — і на сесії районної ради.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини