Правильна боротьба із нежиттю
Затяжний нежить — явище досить неприємне і поширене. Страждають від нього все: від немовлят до літніх пацієнтів. Рідко хто не стикається в холодну пору року з нежиттю. Це цілком фізіологічно. Будь-яка застуда насамперед починається саме з появи рідких виділень з носа. Так організм намагається вимити патогенні мікроорганізми з порожнини носа. Якщо ж нежить має затяжний характер і триває більше 10 днів, то це вже не є варіантом норми. З ним необхідно боротися. А здійснювати це слід дієвими, але не радикальними методами. Що ж допоможе, якщо долає затяжний нежить?
Затяжний нежить не повинен ставати постійним супутником. Якщо лікування не допомагає, то необхідно встановити справжню причину його, а не справлятися з даними симптомом допомогою судинозвужувальних крапель. Перше, що варто оцінити, це навколишнє оточення. При роботі в запиленому приміщенні або на виробництві з шкідливими хімікатами, пильними продуктами слід виключити варіант хронічного алергічного риніту. Він же може проявлятися і в домашніх умовах за наявності алергії на побутовий та книжковий пил, на мікроскопічних кліщів, які живуть в квартирі.
Затяжний нежить у дорослого часто викликаний недолікованою інфекцією. Ще одна можлива причина — зловживання судинозвужувальними засобами. Це здається абсурдним, але такі краплі провокують серйозну патологію — формують залежність судин слизової носа від таких препаратів. При тривалому їх застосуванні носове дихання в разі скасування крапель стає проблематичним. Затяжний нежить у дитини можуть провокувати аденоїди, які при збільшенні в розмірах стають сприятливим середовищем для розмноження мікроорганізмів.
Методи перемоги над нежиттю
Насамперед при нежиті слід регулярно промивати ніс. Це допоможе позбутися від патологічного секрету і вимити бактерії з порожнини носа. При промиванні сольовими розчинами можна отримати ще й протизапальний ефект. Затяжний нежить за відсутності гнійного відокремлюваного показано лікувати із застосуванням інгаляцій, які бажано проводити з використанням рослинних трав і екстрактів.
Ефективні в даному випадку інгаляції з календулою, ромашкою, евкаліптом. Інгаляції холодного типу можна застосовувати при будь-якому типі надзвичайно небезпечні. Застосовуються для таких процедур масла ялиці, ялівцю, чебрецю, анісу, чайного дерева. Вони мають сильним бактерицидним ефектом і сприяють зняттю набряклості зі слизової.
Якщо турбує затяжний нежить, лікування можна проводити і за допомогою народних засобів. Для цього в ніс закапують сік цибулі або буряка з алое. Ефективне застосування для закапування соку цикламена, але з ним необхідно проявляти обережність, щоб не викликати сильне подразнення слизової.
Залишити відповідь