Для отримання Шенгенської візи кримчанам доведеться їхати в Україну
У прес-службі Представництва ЄС в Росії повідомили, що у зв’язку з тим, що Європейський Союз не визнає анексію Криму Російською Федерацією, країни-члени ЄС продовжать застосовувати існуючі правила. Про це повідомляє “МК”. Тому будь-яка людина, що має російське громадянство і постійно проживає в Криму, має звертатися за візою у відповідні структури країн-членів ЄС в Україні.
Відомо, що країни Шенгенської угоди, а також ряд інших європейських країн не визнають паспорта деяких держав (а відповідно,) – від Північного Кіпру до Абхазії, НКР, Придністров’я і Південної Осетії. Якщо говорити про громадян невизнаних або частково визнаних республік на пострадянському просторі, то багато хто з них, навіть маючи російські документи, відчувають проблеми з отриманням дозволу на в’їзд до Європи. Так, відомі неодноразові випадки відмови європейськими посольствами в Москві у видачі візи громадянам Абхазії, які мають російські закордонні паспорти. Наприклад, в 2009 р. іспанське посольство відмовило у візі абхазькій команді, що збиралася на щорічний кубок Європи з футзалу – Кубок Націй. А в 2011 р. латвійське консульство відмовило у праві на в’їзд до Шенгенського простору команді КВН, яка прагнула потрапити на фестиваль в Юрмалі.
З іншого боку, у світлі прийдешнього введення безвізового режиму між ЄС і Молдавією, було заявлено, що цей режим буде поширюватися і на тих молдавських громадян, які проживають на території невизнаної Придністровської республіки. У цьому зв’язку є думка, що таким чином Європа розраховує на те, що більша кількість придністровців захочуть обзавестися молдавськими паспортами. Так що позиція Євросоюзу з приводу видачі віз жителям Криму може крім формального дотримання правил, що існували мати під собою і прагнення стимулювати бажання кримчан зберігати українське громадянство.
Залишити відповідь