Чим допомогла студентська солідарність “заручникам” БДМУ

09.12.2013

автор: Діонісія КЕРНИЧНА

Чернівецькі студенти – це, мабуть, одні із найоптимістичніших представників українських Євромайданів. Не зважаючи на владно-опозиційний хаос, що нині панує в Україні, вони продовжують вірити у власну перемогу. Щоправда, чого саме вони прагнуть – поки що не зовсім зрозуміло (навіть їм самим), тому, аби не сидіти без діла, вони вирішили “визволити” своїх колег у стінах Буковинського державного медичного університету.

Фото Ігоря Кіронди

Фото Ігоря Кіронди

Так, сьогодні, 9 грудня, студенти Буковинського фінансово-економічного університету прийшли під стіни БДМУ, щоб  протестували проти того, що студентів-медиків нібито не відпускають на Євромайдан. Щоправда, мітингувальників було небагато – зібралося близько 20 студентів.

Дуже швидко до них вийшов представник медуніверситету і заявив, що ніхто нікому не забороняв мітингувати.

Студенти радісно сприйняли звістку і розійшлися святкувати “перемогу” у соцмережах (усі, крім, власне, медиків). Зокрема, на сторінці чернівецького Євромайдану зазначили: “СТУДЕНТАМ БДМУ! Завдяки акції СОЛІДАРНОСТІ ВУЗів м. Чернівці, під стінами БДМУ було досягнуто: ОФІЦІЙНО. 1. Ректорат Буковинського державного медичного університету підтримує євроінтеграційні прагнення України, а також засуджує протиправні дії підрозділу “Беркут”, вчинені на Майдані Незалежності у Києві 30 листопада 2013р. 2. Робота університету продовжується у звичному режимі, при цьому не перешкоджаючи вільній реалізації права студентів на волевиявлення. 3. Студентам не піддаватися на можливі провокації та діяти виключно в правовому полі.”

Варто зауважити, що це рішення ректорат БДМУ офіційно прийняв ще 3 грудня. Чого хотіли добитися студенти сьогоднішнім мітингом (аж через тиждень) – незрозуміло, як і те, чому вони так швидко погодились із представником університету щодо того, що утисків студентів немає.

Інше питання – чи відповідає написане у рішенні ректорату дійсності? Студенти-медики чомусь бояться вголос говорити про щоденні перевірки з ректорату, про перенесену з січня на грудень сесію…На папері їм, начебто, нічого не забороняють – мітингуйте, але “робота університету продовжується у звичному режимі”, а це означає, що, як і раніше, потрібно платити за пропущені пари, доздавати, перездавати, а, зважабчи, що навчання на медика чи не найважче з усіх спеціальностей, це всерівно як пройти 9 кіл пекла.

Тому більшість студентів БДМУ йдуть на пари з власної волі, аби “не підхопити” у заліковку “незарах”. А тих, хто й хотів би вийти на Євромайдан, навряд чи заспокоює така “підтримка” ректорату.

З іншого боку, граматична помилка в реченні через пропущену пару на філфаці не така страшна, як помилка лікаря в операційній, через пропущені заняття в медуніверситеті…

Діонісія КЕРНИЧНА

 

Коментарі
  • Если человеку интересна политика, а не медицина. Пусть идет в политологи

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи

    Останні новини