Ми – у Європу, а вона – до нас?(прес-огляд європейських ЗМІ)
Цікаво, що пишуть у нас у найближчій Європі у звязку із ймовірним кроком до Євроінтеграції. Це досить нечікуванo. Вирішили зробити кілька публікацій на цю тему. Чернівецькій провінції цікаво поглянути на ситуацію із європейського боку. Принаймні із польського і румунського. Що чекати? Один з найліберальніших польських тижневиків TygodnikPowszechny, у зв’язку із можливим зближенням України із Європою опікується несподіваною проблемою. Текст публікації:
Як нам бути із примиренням із Україною?
Я зупинився, і не повірив , що все, чим були село Ostrówki на Волині , може перетворитися на поле мертвих соняшнику, що тягнулося до горизонту»
Польсько – українське примирення повинно спиратися на розуміння того, що у нас різні історична пам’ять. До того ж, українці повинні спочатку дійти згоди із самими
собою.
Страти розпочалися близько полудня. За даними польських істориків у Ostrówkach – нині не існуючому польському селі , яке зникло під час різанини Волинській – в той день загинуло щонайменше 474 людей, в сусідній Волі не менше 568 осіб.
Вбивство було добре задокументовано істориками на основі свідчень тих, хто мав щастя вижити.
Солдати УПА , під керівництвом Івана Климчака ” Łysocho ” вбивали у звичайний спосіб. Чоловіків загнаних до школививодили осторонь, по декілька. Спочатку вбивали по-тихому – вилами та сокирами . Щоб не чули інші . Потім – коли раптово з’явилася німецька частина – швидко розстріляли..Це лише один з описів різанини в УПА. Деякі з них супроводжувалися акціями відповідями Армії Крайової. Як через роки має виглядати українсько-польське поєднання? З точки зору українців, наш погляд на ті події є цілком помилковим.
– Ви думаєте про нас в польських категоріях, як про націю із усталеною традицією пам’яті. В той час, як у нас немає жодного канону пам’яті . Є поки що спроба його побудови – вважає професор Ярослав Грицак
– – Оскільки так мало історичних постатей і подій, які могли б поєднати нас, ми повинні погодитися із тим, що наші памяті різні, ми мусимо прийняти це – пише « «
Оскільки це так важко про історичних особистостей та події, які можуть зв’язатися з нами , наша пам’ять має бути різні, і ви повинні прийняти його , – пише оглядач Павел Решка у ” „Tygodniku Powszechnym»
Переклад « Чернівці таймс» Фото: Tygodnik Powszechny
Залишити відповідь