Папієв і віщуни
Голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв впевнений, що, як мінімум до президентських виборів 2015 року збереже свою посаду.
Останнім часом у мас-медійному просторі нашого краю знову з’явилися чутки, що під губернатором Буковини захиталося крісло, і його дні на цій посаді вже лічені.
Рупором антипапієвської пропаганди виступив, як і годиться, найнезалежніший редактор найнезалежнішої газети всіх часів і народів Петро Кобевко – осіннє загострення (пильності та інформованості) дається взнаки… Бо Петро Дмитрович проголосив себе не лише Нострадамусом місцевого штибу, а ще й дільничним лікарем-педіатром, який відправив Папієва на лікарняний.
Та які б рецепти не виписував Петро Дмитрович, питання, чи «підуть» Михайла Папієва – все одно залишається відкритим.
І таким воно залишається ще з моменту його призначення на посаду у березні 2010 року. Хто забув – тоді різноманітні аналітики робили різноманітні прогнози з приводу того, хто займе найголовніше місце у будинку з левами, і прізвище Папієва тоді навіть не звучало. Мантію очільника краю вже на себе приміряв Франц Федорович, та Михайло Миколайович в останній момент згадав звідки він родом. Тож, коли Франц Карлович зайшов до кабінету Президента України, аби отримати від нього благословення на губернаторство, то побачив від нього «стаханівський рух» і був відправлений у почесний екзиль до Сторожинецького району.
Навіть тоді, коли Папієв був призначений, дехто вважав, що посада губернатора є для нього всього лише перевалочним пунктом. І, справді, для людини, яка свого часу обіймала міністерську посаду, таке призначення можна було б розцінити, як пониження.
До того ж, якимись самобутніми звершеннями на ниві губернаторства Михайло Миколайович, окрім, переможних реляцій його прес-служби, так і не відзначився – корови, як доїлися, так і дояться, а зернові, як зростали, так і зростають.Саме цими аргументами й намагаються оперувати, так звані, старі регіонали, – Ігор Шкіра, Володимир Ніконов, Василь Ткач, та деякі інші.
Також йому закидають, що він у минулому член СДПУ(о) – а колишніх есдеків, як відомо, не буває. І підтвердженням того, є той факт, що нині найближче оточення губернатора складають люди, які тим, чи іншим чином мали відношення до непримітного офісу навпроти будинку з левами.Та навіть затяті регіонали не можуть відкидати той факт, що саме Михайло Папієв зробив Чернівецьку область надійним форпостом Партії Регіонів на Західній Україні.
Судіть самі – саме він у 2010 році забезпечив більшість для регіоналів у обласній та Чернівецькій міській радах. Саме завдяки його зусиллям на парламентських виборах 2012 року на двох з чотирьох мажоритарних округів перемогли представники партії влади, що для Західної України є нонсенсом. До партійних досягнень Папієва варто зарахувати і те, що, попри не дуже високий результат на виборах у Чернівцях, Партія регіонів у місті опинилася фактично при владі, і виконуючий обов’язки міського голови Михайлішин є депутатом від ПР. З іншого боку, Михайлу Миколайовичу все ж таки не варто спочивати на лаврах, враховуючи тенденцію заміни кадрів з боку Адміністрації Президента, яка вже відчувається у Чернівецькій області.
Прізвища тих, хто б міг замінити Папієва на посаді, звісно, що поки не озвучуються, та у кулуарах називаються три прізвища на яких може зробити ставку Банкова:
– Олексій Тімарцев, начальник головного управління Міністерства доходів та зборів у Чернівецькій області. Молодий перспективний «донецький». Друг Віктора Януковича-молодшого. Це все плюси. Єдиний недолік – людина абсолютно не знає специфіку Чернівецької області.
– Сергій Лєкарь – Сергій Лєкарь – заступник міністра внутрішніх справ України. Уродженець Буковини. Навчався у Тернопільському фінансово-економічному інституті (який свого часу закінчив Віктор Ющенко). Багато років працював на різноманітних посадах у податкових органах.
Анатолій Матіос, генерал СБУ, брат депутата від партії УДАР Марії Матіос. У 2008 році очолював УСБУ у Львівській області, і саме тоді був затриманий суддя-колядник Ігор Зварич. Найзагадковіша людина у списку претендентів на губернаторське крісло. З одного боку брат полум’яної опозиціонерки, а з іншого, – якщо його призначать на цю посаду, то всім одразу стане зрозуміло, кого Банкова призначає опозиціонером №1…
Кидається у вічі той факт,що усі троє із зазначеного списку – у тій,чи іншій мірі силовики. І логічно припустити, що таким чином влада, можливо, хоче забезпечити суціільний «одобрямс» на президентських виборах Віктору Федоровичу.
З іншого боку, ніхто з них й поряд не валявся з Папієвим у плані вміння тримати політичну інтригу.
І це також очевидно…
Андрій Струм
Залишити відповідь