Віктор Довганич пропонує опозиції поводитися так, як хоче влада)))
У власному блозі ВІктор Довганич висловився з приводи ситуації із “Буковинською книгою”, яку він нині очолює. Текст Віктора Довганича:
“Не зважаючи на всі спротиви, акції та фотосесії з боку опозиції та її сателітів незалежних журналістів, а по сумісництву прес секретарів партійних офісів, 25 вересня 2013 року було зареєстровано обласне комунальне підприємство ”Буковинська книга”. Те, про що так не вірили опозиціонери та деякі прихильники влади і, навіть, дехто з жителів будинку з левами, сталося. Не берусь судити про правильність процесу реорганізації чернівецьких книгарень шляхом злиття діючих, але вже майже збанкрутілих обласних підприємств книжкової торгівлі, але відмітити деякі особливості потрібно, хоча б з огляду на подальшу долю новоствореної “Буковинської книги”.
По-перше, все відбувалось як завжди на Буковині -“ вміли приготовити та не вміли подати”. Ідея створити потужне підприємство книготоргівлі та книго розповсюдження була озвучена ще в далекому 2003 році. Але, під час революційних років питання завжди знімалось з порядку денного як таке, що не знаходило взаєморозуміння між обласною радою і обласною адміністрацією, які підозрювали один одного в перетягуванні канату. Зі зміною влади в Україні стало можливо повернутись до цього питання, що і було зроблено прийняттям відповідного рішення обласної ради.
Здавалось б, що тепер книжкові магазини перестануть пасти задніх і ефективно запрацюють. Але, не тут то було. Опозиція і деякі не байдужі акули пера, не могли пережити втілення в життя позитивних і правильних рішень влади. Подали судові позови та апеляції, організували акції протесту та непокори. А магазини почали буксувати. Постачальники перестали співпрацювати, директори магазинів змогли використати невизначену ситуацію щоб ”половити рибку в каламутній воді”, перестали сплачувати орендну плату, податки та розраховуватись з постачальниками.
Наразі, сьогодні загальна заборгованість одинадцяти суб’єктів, які злились в “Буковинську книгу” перед всіма кредиторами становить майже півмільйона гривень. Враховуючи жалюгідний технічний стан приміщень, відсутність ремонту можна з впевненістю сказати, що вислів ”великому кораблю- велике плавання” не про нас. Та новостворене підприємство, в особі керівництва, рук не опускає, і з впевненістю дивиться у майбутнє. Всі плани по оптимізації роботи книжкових магазинів, створення в області розгалуженої мережі книготоргівлі будуть втіленні в життя найближчим часом. Основне завдання вбачав в збереженні всіх трудових колективів, позитивних напрацювань, та приміщень книгарень. Та не так сталося, як гадалося.
Вже після всього що відбулось, після закриття на переоблік магазинів, активної роботи «Буковинської книги» на книжковому ринку, створення умов для праці людей, як то встановлення касових апаратів та придбання торгових патентів, проведення поточних ремонтів та заміну деяких вікон та дверей, опозиціонери знову вдарили в штангу. На засіданні комісії обласної ради з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області стояло питання про перехід на роботу до нової структури працівників колишніх обласних комунальних книгарень.
Для ухвалення позитивного рішення потрібно більше половини голосів членів комісії, але двоє членів комісії від віртуального “Фронту Змін” за наказом нардепа Максима Бурбака, який особисто був присутній на засіданні, щоб контролювати зрив голосування, проголосували проти. Пояснюють таке дикунство тим, що своє негативне ставлення до процесу реорганізації книгарень представники опозиційних фракцій не раз заявляли публічно. То ж з якого це дива мали б тепер підсобляти владі своїми голосами? Самі заварили кашу, самі її й споживайте. Так то воно так, але трошки не так.
Не підтримавши владу у формальному питанні звільнення з старих посад директорів обласних підприємств, що ліквідовуються( ну прописана так процедура, що навіть заяву за власним бажанням потрібно голосувати на засіданні комісії) опозиція зіграла злий жарт по відношенню до самих директорів. У зв’язку з таким рішенням вони рахуються на роботі на старому місці, де вже давно ніяка робота і не проводиться, а прийняти їх переводом на роботу в Буковинську книгу не має ніякої юридичної можливості. То кому вони зробили гірше своєю принциповою позицією? І так у всьому, чим гірше – тим краще”.
Залишити відповідь