Буковинські медики атестували медичні центри Донецька
Напередодні Великодня відбулася акредитація медико-генетичного та перинатального центрів Донецька.
У складі акредитаційної комісії була начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту ОЗ ЦЗН Марія Поліщук, яка поділилася своїми враженнями від побаченого.
– Обидва відвіданих центри заслуговують найвищої оцінки роботи, яку, власне, вони й одержали під час акредитації. Відкрившись одним із перших в Україні, Донецький обласний перинатальний центр уже протягом року працює у проекті «Нове життя, нова якість материнства і дитинства». Ефективно структурований, він має найсучасніше обладнання, навчений персонал і, відповідно, хороші якісні показники роботи.
Аналогічні вони також у Донецького медико-генетичного центру, котрий, попри свій обласний статус, фактично є регіональним, обслуговуючи населення цілого Східного регіону. На відміну, наприклад, від нашої області, де медико-генетичний центр є складовою діагностичного, у Донецьку він працює як окрема установа. У Центрі проводять скринінгові дослідження на фенілкетонурію, гіпотиреоз та інші позиції, які виконують новонародженим.
Центр є, так би мовити, завершеним циклом, де крім скринінгових, проводять й спеціальні дослідження (ультразвукові, біохімічні, генетичні тощо).
Керує центром доктор медичних наук Світлана Борисівна Арбузова. Завдяки її зусиллям центр придбав розроблені у Європі спеціальні скринінгові програми. Вносячи до них усі дані обстежень вагітної, медики мають змогу прорахувати всі генетичні ризики з приводу різноманітних захворювань майбутньої дитини. Причому ці програми сертифіковані таким чином, що увесь персонал має пройти відповідні кваліфікаційні екзамени і лише після цього одержує доступ до системи на період до наступної атестації. Якщо цей термін збіг, а лікар не здав екзамен, він автоматично втрачає код доступу. Тобто у Центрі налагоджена сучасна система контролю якості. Причому вона стосується не лише лікарів, а й працівників усіх рівнів, зокрема, лабораторій тощо.
Медико-генетичний центр Донецька є учасником програм із контролю якості, підтримує зв’язки із медичними установами Німеччини та Великої Британії, завдяки чому відбувається дистанційне тестування і сертифікація. Велике враження справила також організація контролю за допуском до персональних даних Центру. Вона є дуже структурованою, відтак різного рівня фахівці мають різний ступінь допуску.
Залишити відповідь