Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо прикордонника, який у Красноїльську «кришував» контрабанду
Після публікації у «Чернівці Таймс» відкрили кримінальне провадження за ч.3 статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)
Здавалося б правоохоронні та контролюючі органи мали б миттєво відреагувати на ситуацію, коли заступник начальника оперативно-розшукового відділу прикордонної служби «зливає» контрабандистам усю інформацію про пересування мобільних нарядів прикордонної служби та допомагає безкарно перекидувати на румунську сторону ящики з контрабандними цигарками. Більше того, за подібне СБУ, мабуть, мало б вже вести прикордонника у кайданках в камеру СІЗО за державну зраду, але не в нашій країні.
Рівно тиждень ми чекали, поки правоохоронці відреагують на нашу публікацію про ці ганебні факти, або на повідомлення громадського активіста Миколи Петіченка, але марно. У військовій прокуратурі, прикордонному загоні та інших правоохоронних органах певно зайняли позицію, що, можливо, ніхто про це не згадає, тож і кримінальне провадження відкривати не потрібно, а прикордонник і далі може сприяти контрабандним потокам. І лише після нашого запиту військова прокуратура повідомила, що кримінальне провадження за фактами викладеними в нашій статті таки відкрито у вівторок 13-го листопада за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
За інформацією наших джерел, у зв’язку з тим, що інформація про пересування мобільних нарядів прикордонників є державною таємницею, і враховуючи те, що заступник начальника ОРВ прикордонної служби, як видно з переписки, «зливав» цю інформацію контрабандистам, вирішується питання про відкриття кримінального провадження за Державну зраду (стаття 111 Кримінального кодексу України).
Нагадаємо, все почалось з того, що 20 контрабандистів побили наряд прикордонників і відібрали пістолет (у прикордонному загоні згодом пояснили, що то була не табельна зброя, а пристрій для відстрілу гумових куль). Під час бійки в одного з контрабандистів випав телефон, завдяки чому переписка між ним та заступником начальника оперативно розшукового відділу прикордонної служби потрапила в мережу інтернет. З переписки видно, що прикордонник, який мав би боротись з контрабандою, сприяє контрабанді цигарок. Більше того, він і організував побиття своїх колег, але не думав, що його зрозуміють буквально, і все закінчиться для двох прикордонників лікарняними ліжками.
Про ці ганебні факти, окрім нашого видання, не повідомило жодне «незалежне» чернівецьке ЗМІ, чи то побоючись, що ці процеси «кришує» «Народний фронт» і видавати своїх непотрібно, чи просто вважають факт державної зради та «кришування» контрабанди прикордонниками дріб’язковим.
У відповіді на запит військова прокуратура вважає, що інформація чи відсторонений від виконання службових обов’язків заступник начальника ОРВ прикордонної служби, є таємницею слідства, і відмовилася нам хоч щось повідомити з цього приводу. В прес-службі прикордонного загону також не прокоментували чи підозрюваний й надалі охороняє кордон.
Довідково:
Частина 3 статті 368 Кримінального кодексу (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)
Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, –
карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Залишити відповідь