На будівництві “Стіни” Яценюка вкрали 17 мільйонів гривень

09.07.2018

стіна яценюкНаціональне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про розкрадання бюджетних коштів, виділених на проект «Стіна», ідеологом якого був Арсеній Яценюк.

Прокурори повідомили про завершення розслідування вісьмом підозрюваним у заволодінні коштами державного бюджету, виділеними на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону та територій, прилеглих до зони бойових дій. Про це пише «Українська правда», посилаючись на прес-службу НАБУ.

Цим особам та їхнім захисникам надано доступ до матеріалів слідства для ознайомлення. Після завершення цього процесу детективи НАБУ складуть обвинувальний акт, а прокурори САП направлять його до суду.

Посадовців Державної прикордонної служби та представників бізнесу підозрюють у корупційних зловживаннях, в результаті яких інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16,68 мільйонів гривень. Зокрема, детективи НАБУ і прокурори САП інкримінують вчинення кримінальних правопорушень:

– начальнику управління капітального будівництва ДПСУ — ч. 5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч.3 ст.27, ч.2 ст.210 («Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням») Кримінального кодексу України;

 – колишньому начальнику Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 («Службове підроблення»), ч.2 ст.210 КК України;

 – старшому офіцеру Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;

 – директору ТОВ «АЗІ» — ч.5 ст.191 КК України;

 – колишньому директору ДП «Чернігівський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;

 – директору та засновнику ТОВ «Будцентр «Вітязь» — ч. 5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України; – одному з посередників — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України;

 – іншому посереднику — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 («Фіктивне підприємництво») КК України.

За даними слідства, розкрадання коштів проекту «Стіна» відбувалося через завищення обсягів фактично виконаних робіт порівняно із зазначеним в актах приймання-передачі. Крім того, у документах зазначалися роботи, які взагалі не виконувалися.

У НАБУ наголошують, що реалізація проекту «Стіна» й надалі залишається у фокусі уваги детективів НАБУ: низка епізодів, пов’язаних із цим проектом, виділені в окреме провадження – розслідування за ними триває.

Як відомо, одним з ідеологів побудови укріплень на кордоні з Росією у 2014 році був тодішній прем’єр Арсеній Яценюк. Він зазначав, що їхнє призначення – сформувати першу лінію оборони і дати можливість регулярній армії прийти на допомогу.

НАБУ займалось розслідуванням можливого розкрадання грошей на проекті «Стіна» з березня 2016 року.

У липні 2017 року ГПУ заявило про виявлення схеми розтрати і присвоєння бюджетних коштів в ході будівництва проекту «Стіна» на кордоні з Росією.

У серпні 2017 року детективи НАБУ затримали сімох осіб за підозрою у причетності до реалізації цієї корупційної схеми. Два місяці потому, у листопаді 2017 року, було викрито та затримано ще одного учасника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини