Найбільш збиткові комунальні підприємства у Чернівцях – тролейбусне управління, теплокомуненерго та водоканал

23.06.2018

Найбільший прибуток у Калинівського ринку

Спеціалісти «Центру реформ та розвитку – Чернівці» проаналізували чернівецькі комунальні підприємства і визначили наскільки ефективною є їх операційна діяльність, які з них найбільш збиткові, а які приносять найбільше коштів в бюджет міста.

«Команда Центру реформ та розвитку склала рейтинг комунальних підприємств м.Чернівці за показником валового прибутку (збитку) за 2017 рік (ті підприємства, яких немає в рейтингу не надали інформацію всупереч численним запитам). Зазначений показник відображає різницю між чистим доходом від реалізації продукції (робіт та послуг) та собівартістю реалізованої продукції. Він на відміну від чистого прибутку не включає фінансування з бюджету м.Чернівці та інші статті доходів чи витрат і є критерієм оцінки ефективності операційної діяльності підприємств.

З рейтингу бачимо, що найбільший розмір валового прибутку у 2017 році отримало КП «МТК «Калинівський ринок» 25175 тис.грн., найбільш збитковими є КП «Чернівецьке тролейбусне управління» (валовий збиток у 2017 році 55707 тис.грн.), МКП «Чернівцітеплокомуненерго» (валовий збиток у 2017 році -47010 тис.грн.) та КП «Чернівціводоканал» (валовий збиток у 2017 році -27821 тис.грн.). Ще 19 комунальних підприємств отримують невеликий валовий прибуток від 176 тис.грн. до 2238 тис.грн., а 8 підприємств – валовий збиток від 5,2 тис.грн. до 2752 тис.грн.

Отже, в нинішній ситуації всі комунальні підприємства м.Чернівці потребують реформування задля підвищення ефективності власної господарської діяльності, створення умов для самофінансування та високого рівня надання послуг у довгостроковому періоді. Натомість деякі з них потребують вжиття термінових антикризових заходів, що дозволять вивести підприємства з кризового стану та зменшити рівень їхньої збитковості» – зазначили у дописі на своїй сторінці фахівці «Центру реформ та розвитку – Чернівці»

35955082_207734226530788_9124553502322851840_n

 

Comments

comments

Коментарі
 • тролейбуси не можуть бути збитковими ! це керівництво цього комунального підприємство збиткове…..

 • Яка новина! А то про це не знали! Вони збиткові з часів раннього Федорука. В цій мутній воді добре ловити велику рибу. Що каже ОК?

 • Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься.

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Політичні торги і майбутнє «Свободи»