Чи є Каспрук стихійним лихом для Чернівців? Юрист проаналізував вчорашню сесію міськради

23.02.2018

сесіяВідомий юрист Борис Руснак, на своїй сторінці в мережі Фейсбук, дав правову оцінку вчорашній спробі «Народного фронту» та Каспрука «з голосу» на сесії прийняти звернення до парламенту щодо розпуску міськради.

Зокрема він зазначає, що проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються за 20 робочих днів до їх розгляду. І лише у випадку надзвичайної ситуації проект рішення з питання, яке рада хоче ухвалити, має бути оприлюднений негайно після його підготовки. Але чи є надзвичайною ситуацією дострокове припинення повноважень Чернівецького міського голови та міської ради?

«Законом України “Про доступ до публічної інформації” передбачено, що проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються за 20 робочих днів до їх розгляду. Частиною 1 статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Тобто ніяких заяв, звернень і т.п. рада не приймає. Вона приймає рішення, яким схвалює текст заяви чи звернення до будь-кого.

А раз так, то і запропонований Чернівецьким міським головою Олексієм Каспруком проект рішення про звернення до Верховної Ради України щодо призначення нею позачергових виборів Чернівецької міської ради та Чернівецького міського голови має бути оприлюднено в установленому порядку за 20 робочих днів до його розгляду.

А Каспрук пропонує у день пленарного засідання з голосу проект рішення і заявляє, що він, на відміну від секретаря міської ради Продана В.С., діє виключно у межах чинного законодавства. І цим самим плює нам – чернівчанам в очі і каже? “Ви ж лохи, ви все проковтнете”.

Щоправда, частиною 11 статті 59 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено один виняток із загального правила. Йдеться про надзвичайну ситуацію, коли проект рішення з питання, яке рада хоче ухвалити, має бути оприлюднене, підкреслюю для законослухняного Олексія Каспрука, оприлюднено негайно після його підготовки. Тобто, ще раз, оприлюднено до його розгляду на сесії міської ради. А сесія, як відомо, складається із засідань постійних комісій, які відбуваються до пленарного засідання, і самого пленарного засідання.

Ну, якщо Олексій Павлович вважає що він разом з міською радою є для міста стихійним лихом, то я й не заперечую. Але у проекті запропонованого ним рішення це має бути обгрунтовано. А я цього не чув. Ой, який же Ви маніпулятор, Олексію Павловичу! Трохимович відпочиває…», – написав Борис Руснак.

Comments

comments

Коментарі
 • Регламент Чернівецької міської ради УІІ скеликання
  Стаття 43
  5. В день пленарного засідання Ради, а також в термін, менший за 20 робочих днів до порядку денного можуть бути внесені питання:
  5.1. Про депутатський запит або відповіді на нього.
  5.2. Про створення тимчасової контрольної комісії або результати її роботи.
  5.3. Про боротьбу зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями.
  5.4. Про виконання рішень, постанов, ухвал судів.
  5.5. Про звернення Ради.

  Каспрук вніс проект про звернення Чернівецької міської ради до Верховної Ради. Колега, у Вас вже старечий маразм. Це, на жаль, не лікується.

 • Відомий юрист Борис Руснак напевно думає, що Каспрук не мав з ким порадитись і крім нього юристів немає? Як же ж хочеться, щоб чернівчани вже на палицях винесли тих куплених-проданих “обранців” з сесійної зали!

 • А до речі альтернативна програма комфортне місто, яку вніс Ковалюк теж була оприлюднена за 20 днів?
  Чи більшість рішень, що вносяться депутатами з голосу теж оприлюднюються за 20 днів?

 • Каспрук вже доказав, що радиться лише або з тупою божевільною Карімовою або з юристами Бурбака

 • Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься.

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Технологія фальсифікації виборів