Юристи Каспрука несподівано змінили законодавство України

01.02.2018

каспрук_шибаНа початку сьогоднішньої сесії у залі розгорілася дискусія з приводу того скільки голосів необхідно для  подолання вето.

У п.4 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування» чітко йдеться: «Якщо рада вiдхилила зауваження сiльського, селищного, мiського голови i пiдтвердила попереднє рiшення двома третинами депутатiв вiд загального складу ради, воно набирає чинності». Нинішній склад чернівецької міськради становить 42 депутати, отже для подолання вето необхідно 28 голосів.

Десятками років ніхто нічого не мав проти цієї норми і всіх все влаштовувало.

Але юридичне управління міської ради раптово вирішило змінити законодавство України. Під час сьогоднішнього засідання головний юрист Ратуші Олександр Шиба ошелешив депутатів заявою, що при голосуванні необхідно враховувати і голос міського голови, а отже для подолання вето, на його думку, тепер потрібно 29 голосів.

Юридичний нонсенс очевидний, адже Каспрук не є депутатом, тож позиція правників міської ради явно суперечить нормі закону.

Міський голова, звісно, підтримав свого підлеглого,  хоча Шиба не навів жодного аргументу свої позиції.

Зрозуміло, що трактувати закони на власний розсуд юристи міськради почали за вказівкою Каспрука і роблять це лише для того, щоб ускладнити роботу депутатів. З іншого боку, тепер незрозуміла доля тих рішень, які Каспрук раніше ветував, і які при повторному розгляді набирали 28 голосів, і вето вважалось подоланим. Окрім того, за логікою Каспрука-Шиби, необхідно переглянути усі подібні рішення і попередніх скликань міськради і скасувати їх.

Зрештою, після майже годинного обговорення присутні у залі так і не дійшли спільної думки скільки ж голосів треба для подолання вето.

Comments

comments

Коментарі
 • Каспрук вже вдався до брехні, аби лиш утримати свій статус в очах чернівчан. Може розпочне вже працювати, а не фантазувати із законами держави

  • так вони не змінили закон. найголовніше те, що Шиба з Каспруком пересиділи в Чічєрі і нафантазували як оскаржити подолані вето. Але неочікували, що чернівчани не дурні! і вміють поставити мера на місце

 • Цирк тай годі! Хіба депутати не врахували голос мера? Так він не голосував, для чого його вимагати від голови? Закондавець чітко і ясно висказався у Законі “дві третини депутатів від складу ради, все крапка. Голова міста не голова ради і не депутат. Пане Шиба після такого казусу вам краще поміняти професію і роботу, а депутати вимушені будуть вам виразити недовіру через профнепридатність. Справі може зарадити голова міської виборчої комісії пан Бостан С. , але включення його у члени виконкому від голови може означати що він у фарватері Шиби.

 • Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься.

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Міська афера: департамент без голови