Микола Салагор відновив корупційні схеми на Чернівецькій митниці, – ЗМІ

13.11.2017

салагор4На Чернівецькій митниці митники знову відродили стару схему з пропуску бусів з турецьким та китайським товаром без митного оформлення. Особливо така схема процвітає в пунктах пропуску автомобільного транспорту Порубне та Кельменці, якими найчастіше користуються підприємці, що возять товар і сировину з Туреччини та Китаю. Відновлено цю корупційну схему було з призначенням на чернівецьку митницю начальника Миколи Салагора, – повідомляє vsim.ua з посиланням на ВГО «Антикорупційне Бюро України».

Кажуть, саме він примушує начальників відділів митного оформлення пропускати через митний кордон України з Румунією контрабанду товарів  і сплачувати йому «дань» з кожної митної зміни. Про корупцію на митниці заговорили самі підприємці, адже, кажуть, готові сплачувати за розмитнення товару до бюджету, але воно, розмитнення, має бути чесним та об’єктивним. Бо сьогодні, кажуть вони, на чернівецькій митниці ти або платиш хабар за пропуск без розмитнення, а це десь 2-2,5 тисячі доларів з автобуса «Мерседес Спринтер», або тобі почнуть так розмитнювати товар, що доведеться сплатити втридорога. І більшість несуть хабарі. Є зміни, коли майже усю контрабанду товарів пропускають без розмитнення. На кілька хвилин вимикається світло, відкривається кордон і за декілька хвилин усі буси вже в Україні. Є такі ночі, коли через митницю без оформлення проїжджають заповнені вщент товаром понад 50 автобусів.

«Звісно, можна не давати хабаря, а потім судитися через необ’єктивно завищену суму митних платежів при митному оформленні, але то займає багато часу. А час – то гроші. Якщо везеться, до прикладу. цілий бус сувоїв тканини для швейки , то він відшивається за тиждень-два, а в суди можна ходити і по півроку. Ми не можемо зупинити торгівлю чи виробництво, бо треба ходити до суду. І митники то добре розуміють. Тому така схема на чернівецькій митниці сьогодні і процвітає. А щоб дати план по збору митних платежів по чернівецькій митниці, то тим, кому не вдається «проскочити» чи домовитися, просто нараховують більші суми мита», – розповідають підприємці.

Comments

comments

Коментарі
  • Напишіть відгук

    Ваша пошт@ не публікуватиметься.

    Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Коли закриють чернівецькі канали?