Каспрук продовжує вішати локшину про румунські тролейбуси на вуха чернівчан

21.07.2017

Кспрук-тролейбусиЗа останні три місяці міський голова вже двічі збрехав про успіхи у перемовинах з Бухарестом щодо передачі Чернівцям 100 вживаних тролейбусів.

Вчора до Чернівців завітали гості з Бухаресту. Про це стало відомо з офіційного повідомлення на сайті Чернівецької міськради під назвою «Чернівці налагоджують співпрацю з Бухарестом».

Налагоджувати співпрацю приїхали, згідно інформації, представники мерії Сектору 1 муніципалітету Бухаресту Резван Мунтяну та Дан Філімон, але посад їх не вказали.

Звичайно, що при словах «представники Бухаресту» у пересічного чернівчанина одразу ж виникає питання, щодо безкоштовних румунських тролейбусів, які вже третій рік обіцяє Олексій Каспрук, і які стали однією із передвиборчих фішок Олексія Павловича у боротьбі за крісло міського голови.

Сайт міськради одразу заспокоює читача, і ледь не в першому реченні повідомляє, що було опрацьовано процедуру оновлення парку електротранспорту.

«Зокрема йшлося про започаткування партнерських відносин в інтересах громад Чернівців та Бухаресту, було опрацьовано дорожню карту та процедуру оновлення парку міського електротранспорту за рахунок допомоги Бухаресту, обговорено шляхи залучення інвестицій для реалізації інших спільних проектів у медичній, спортивній, культурній сферах», – йдеться у повідомленні міськради.

Щоправда румунська сторона в коментарях сайту bucpress про тролейбуси чомусь не згадує. Воно й не дивно, адже у радників мера Сектору 1 Бухаресту просто немає повноважень обговорювати питання передачі Чернівцям старих тролейбусів зі столиці Румунії.

DSC_1024Щоб ви зрозуміли рівень переговорів і посади, зазначимо, що Бухарест ділиться на 6 секторів, в кожному з яких є мерія, аналог колишніх районних рад у місті Чернівці. Наші поважні гості займають посади радників мера одного із Секторів Бухаресту (Резван Мунтяну радник з інвестиційних питань), щоправда скоріш за все на громадських засадах, тому що на офіційному сайті мерії Сектору 1 вони не вказані серед співробітників.

Ні в якому разі не применшуємо значимості візиту представників Бухаресту і їх посад, але якщо спроектувати це на наші реалії, це все одно, що радники голови колишньої Першотравневої районної ради в м. Чернівці їдуть в Молдову, в умовні Бєльці, і ведуть там перемовини з мером цього міста про процедуру безкоштовної передачі 50 чернівецьких тролейбусів марки «Шкода». Принаймні такі висновки напрошуються з офіційного повідомлення Чернівецької міськради.

каспрук тролейбусЗ великою долею ймовірності можна припустити, що мер Бухаресту Габріела Фіря, навіть не знала про те, що у Чернівцях хтось вже обговорює процедуру передачі муніципального транспорту за який вона відповідає. Зрештою, як раніше вона не знала, про те, що в квітні надіслала листа Каспруку,  в якому йшлося про те, що готова подарувати Чернівцям 100 тролейбусів.

Нагадаємо, що тоді Каспрук похвалився у себе на сторінці в фейсбук, що Бухарест підтвердив свою готовність передати Чернівцям 100 тролейбусів і навіть заплатив гроші, щоб розрекламувати цей пост. Та виявилось, що в листі, який був у вільному доступі в мережі англійською мовою, не було ані слова про те, що Чернівцям безкоштовно передадуть ці тролейбуси, ні, тим більше, що їх буде саме 100, а йшлося лише про майбутній аналіз експертами такої можливості.

Роман Данильчук

 

Comments

comments

Коментарі
 • А в Бельцах не было Шкод. Там ходили советские троллейбусы из Саратова как ив Одессе.

 • Каспрук до кінця каденції ще водитиме за носа чернівчан з цими тролейбусами, а поті ще щось нове придумає

 • таке враження, що Каспрук живе у своїй уявній країні, де їздять тролейбуси з Румунії і чернівчани задоволені напіврозваленим містом. Може вже прокинутись, Олексій Павлович, і починати нормально розбудовувати місто??

 • ото справді, а чи знають румуни про такий щедрий презент для Чернівців? Чи тролейбуси – це перше, що прийшло в голову Каспруку7)
  Швидше за все тролейбуси-“примари” стануть лише черговим міфом Каспрука….

 • Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься.

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Третя сила: між Проданом і Бурбаком