Поліція оштрафувала пенсіонерку-інваліда на 11 тисяч за те, що вона продавала яблука (відео)

22.02.2017

PanovaЗа торгівлю у невстановленому місці муніципальні органи виписали пенсіонерці одразу кілька штрафів.

76-річна Надія Паненко отримала відчутне фінансове покарання за те, що продавала фрукти з власного саду на тротуарі біля свого будинку.

Старенька жінка-інвалід другої групи з Вінниці каже, що дізналася про це, коли отримала меншу пенсію. “Була 1382, а як знімали давали 1106. Заплатити за квартиру, купити ліки і заправити телефон. Ну, лишається 560″ – каже вона. В пенсійному фонді бабусі відповіли, що це не помилка – на неї надійшла постанова про стягнення штрафу. Виявилося, що покарали її за яблука з саду, котрі пані Надія продавала у невстановленому місці. “Великі по 7-8 гривень, менші по 4,50-5 за кілограм. Не завжди продавалися, інколи тут ходили дітки – дівчинка і хлопчик із бідної сім’ї – вони завжди підходять, даю”, – розповіла пенсіонерка.

За цим “злочином” її кілька разів виявляла муніципальна поліція – ретельні охоронці порядку склали на бабусю аж чотири адмінпротоколи.

Адміністративна комісія при міськвиконкомі, що працює на добровільних засадах, виписала пенсіонерці максимальні штрафи: по 1360 гривень за статтею про порушення правил благоустрою.

“Жодного разу вона не являлася на адміністративну комісію, жодного разу вона не оскаржувала наші постанови. Ми відправляємо заказним з повідомленням для того, щоб особа чітко розуміла, що її запрошують на адміністративну комісію. Щоб вона пояснили чітко свої дії, чому вона це робила”, – розповів голова адміністративної комісії Максим Кириленко.

Бабуся каже, що сиділа з яблуками на тротуарі, бо їй не вистачало пенсії на ліки, а ніяких листів не отримувала і жодного разу протокол не підписувала. За несвоєчасну сплату штрафу їй нарахували ще й пеню, тож рідному місту бабця стала винною загалом 11 тисяч гривень.

“Якщо особа добровільно на протязі 15 діб не сплачує, вона подається у подвійному розмірі в державні виконавчі органи для примусового стягнення”, – пояснив Кириленко.

Юристів у цій історії обурило все. Насамперед, торгівля з рук – це зовсім інша стаття законів і штраф за неї майже у сто разів менший.

“Відповідальність від 17 до 119 гривень.Протокол має складати Національна поліція, не муніципальна міліція. І рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності має прийняти суд”, – наголосив правозахисник Олександр Білошкурський.

Тепер правник захищатиме бабусю в суді. Досі вона вже й не сподівалася, що доживе до того дня, коли повністю виплатить свій штраф.

Джерело: tsn.ua

Comments

comments

Коментарі
 • Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься.

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Без емоцій — Президент Леонід Кравчук

  Останні новини