На Центральній площі Чернівців триває акція протесту ГО «Безбар’єрне місто»
Активісти хочуть привернути увагу влади до потреб людей з обмеженими можливостями.
Організатори – 25 представників ГО «Безбар’єрне місто» вже більше двох десятків років займаються ремонтом інвалідних візків. За свої послуги грошей не беруть, роблять усе безкоштовно за сприяння меценатів. Працюють в організації і четверо людей з обмеженими можливостями. Щоб можна було більш оперативно відремонтувати візок, активісти вирішили звернутися до місцевої влади з проханням посприяти їм у придбанні автомобілю. Голова ГО «Безбар’єрне місто» Андрій Шевчук розповідає, що для цього створили відповідну петицію, чернівчани її підтримали, однак рішення було прийнято кардинально інше – вирішили купити авто для комунального підприємства «Турбота». Також запланували відкрити майстерню при «Турботі» та взяти на роботу майстра по ремонту інвалідних візків, за рахунок бюджетних коштів.
Андрій Шевчук дивується і не знаходить логіки в беззмістовному витрачанні коштів.
«Ми звернулися з проханням виділити 280 тисяч гривень на автомобіль, щоб і далі добросовісно і вже набагато оперативніше виконувати свою роботу. Більше нам нічого не потрібно. Все інше робитимемо за власний кошт. Витрати на реалізацію проекту будуть здійснюватися з боку державного бюджету через Міністерство соціальної політики України згідно програми щодо державного забезпечення. Сподіваємося, ми зможемо досягти розуміння із Міністерством», – каже активіст.
Щодо реалізації проекту «Турботою» Андрій Шевчук ставиться скептично. Каже, що в підприємстві нема для цього ні обладнання, ні фахівців. Однак є бажання отримати автомобіль, який слугуватиме і в їхніх цілях.
«Якщо хтось із ініціаторів «Турботи» думає, що ремонтувати візки потрібно буде раз в тиждень, то він дуже сильно помиляється. Це щоденна робота і до вирішення цього питання потрібно підходити з розумом. Не витрачати кошти місцевого бюджету на можливе утримання соціальної майстерні при «Турботі». А мова йде не про малі кошти, а про економічно необґрунтоване витрачання за п’ять років 1 мільйону 100 тисяч гривень на зарплату водію, майстрів, пальне, обслуговування автомобіля, мінімальний комплект обладнання та інструменту для відкриття майстерні, витрати на придбання запасних частин до візка тощо. Це великі кошти для міста, які можуть бездумно витратити. В той же час, повторюся ГО «Безбар’єрне місто» необхідний тільки автомобіль – майстерня на колесах. Сподіваюся ми зуміємо відстояти свої права і зекономити кошти місцевого бюджету», – каже Андрій Шевчук.
Зауважимо, що акція протесту ГО «Безбар’єрне місто» триває вже другий тиждень. Активісти сподіваються на діалог із владою та вирішення питання з придбанням автомобіля.
Також активісти створили ще одну петицію «Не допустити витрачання 1 100 000 грн. місцевого бюджету чиновниками Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради та підтримка соціального проекту «Швидке обслуговування».
Коментарі
ну ось чому у нас завжди хорошу ідею, хорошу справу мають обісрати?
не розумію, нащо це потрібно, турбота займається своєю справою, безбар’єрне місто своєю. Кожен має робити те, в чому він майстер