Зрозуміти Каспрука? Про неполітичне забарвлення каналізації

05.08.2015

 

аспрОлексій Каспрук останнім часом проявляє нечувану політичну активність. Відпустка надихає людей, особливо напередодні виборів. Третього серпня мер скликав брифінг основною темою якого стало виділення восьми мільйонів бюджетних коштів на потреби «Водоканалу». А 4 серпня  з цього ж приводу були проведені збори депутатів оголошені мером. Більшість чернівчан і не чули ніколи про таку форму роботи, як «збори депутатів», адже проводили їх нечасто, особливо останнім часом. На зборах депутати обговорюють ті, чи інші питання, хоча не приймають жодних рішень. Наразі вийшло, це така форма агітації і пропаганди з боку мера. Чому ж виникла необхідність у цьому?

На сесії мер багато разів дуже емоційно висловлювався, коли депутати так і не проголосували за спільний із європартнерами проект на встановлення очисних споруд у нашого дуже хитрого і дуже неефективного Водоканалу. Частину грошей виділяє місто, частину – європартнери. І якби вигідно, що європейці бодай частково, але платять, щоб наші забруднення не пливуть до них. А то ж ми їх можемо цим г… налякати. Сидять вони у своїй європейській хатинці, а воно до них пливе.

Попри те, що каналізація ніколи не мала політичного забарвлення, мер його чомусь побачив у голосуванні, вірніше неголосуванні. Але не побачив він іншого, а на це варто було б звернути свою дорогоцінну увагу. Але про це згодом.

Наприкінці третьої невдалої спроби голосування на сесії, коли проект не добрав лише один голос, Каспрук одразу відшукав політичну складову і  почав пояснювати, що проект з європартнерами підписаний ще Михайлішиним і він, Каспрук, по доброті душевній, хоче його проштовхнути, та й справа ніби потрібна, але якщо ви так, то ось я ображуся. І взагалі я тепер вас сильно не люблю.

По-перше, все це відбувається не лише в інтересах міста, а в інтересах самого Каспрука. Адже, це, певною мірою і європейська репутація міського голови. Чого  їздити європейськими містами(як відомо, у Каспрука більше 30 відряджень за доволі коротку каденцію, з них чимало за кордон), якщо доволі елементарний проект не можеш проштовхнути.  Втім не «так «проштовхнути», як ПІДГОТУВАТИ, насправді.  А звання «мер, який не володіє ситуацією» не є гарною рекомендацією для європейських партнерів. Є в цьому голосуванні інтерес Олексія Павловича. І передвиборчий також. Бо чимось треба і звітувати перед виборцями за півтори року керівництва містом.

Тепер щодо не голосування деяких депутатів, які так і «не зрозуміли» Каспрука.  Питань насправді досить багато . Наприклад, фірма, яка у липні цього року виграла тендер у квітні пропонувала  виконати роботи за 4 мільйони гривень, а вже за декілька місяців ця сума зросла більш ніж у два рази.   У якості аргументів на зборах  прозвучало, що у попередніх розрахунках, нібито, не був врахований ПДВ на будівельні роботи. Але це не пояснює звідки виникла різниця у 200 відсотків. Це вже достатня підстава, для того, щоб не голосувати одразу. А знайти пояснення, розібратися, чому так зросла сума.

Як  поводиться натомість Каспрук?  Він фактично каже, я сам розібрався, а вам пояснювати вже немає часу. Можете робити будь-які комісії і розбиратися постфактум, я не боюся, а зараз голосуйте, тому що можемо не встигнути і проект «загнеться» . Так, Олексію Павловичу, якщо питання таке важливе, з огляду і на цінність проекту для міста, і для вашої репутації(передвиборчої також), чому ви ЗАЗДАЛЕГІДЬ не попрацювали із депутатами. Не роз’яснили що до чого. А часу було ого-го.  Чому вас мають «зрозуміти», проголосувати всліпу, якщо вашому апарату треба було просто попрацювати і пояснити депутатам шереховаті місця. До сесії, звісно, це робиться, до сесії.

Але НАВІТЬ ПІСЛЯ СЕСІЇ на тих же зборах депутатам не роздали усіх фінансових документів по проекту та порівняльних таблиць, аби вони змогли прийняти виважене рішення. На це вони скаржилися. Навіть після невдалої сесії такі документи не були підготовлені. А зрозуміти все  з голосу Леонтія, ну, це неможливого вимагаєте.

Втім, у нас люди добрі(або байдужі), і депутати розуміючі, вони майже пішли на зустріч Каспруку і дали тридцять голосів(одного не вистачило). І мер в принципі міг проштовхнути проект під «чесне слово».  Але на сесії ж систематично не ходять по 15-20 депутатів. Може з них один голос і прибув би, якби їм передзвонили. Але навіть для «проштовхнути» не вистачило ентузіазму.

Але Каспрук ображається, замість того щоб працювати і змусити працювати свою команду.

Після жвавої дискусії на зборах була створена комісія, яку очолив депутат Ростислав Білик. Одразу ж після зборів комісія провела підготовче засідання, окреслила напрямки роботи, і продовжить свою роботу сьогодні. А в четвер –  позачергова сесія, якраз з цього питання.

Захар ПОДКИДИШЕВ,  Андрій СТРУМ

Comments

comments

Коментарі
 • Вас не впізнати, перша публікація !, стосовно мера, яка наближена до правди.

 • Вся суть в тому, що не були підготовлені фінансові
  документи.
  А їх треба було підготовити і роздати ще до сесії.

 • Попахує тюрмою для декого хто вже вкрав європейські гроші, а тепер хоче заткнути дірку бюджетними коштами.

 • Дитячий садочок – сам розібрався, а пояснювати вам
  нема часу, вірте мені на слово.

 • Каспрук дуже рано почав косити під Федорука. Це Микола Трохимович у свої останні роки мерства міг дозволяти собі нікому нічого не пояснювати і протягувати потрібні йому рішення. А у Каспрука ще молоко на губах не висохло.

 • КАСПРУК ЧОГО ВЗЯВ ЧУЖОГО ДЗЕЗИКА НАЧАЛЬНИКОМ ВОДОКАНАЛУ І ПООБЫЦЯВ ЙОМУ ТРЬОХ КІМНАТНУ КВАРТИРУ ДЛЯ ТОГО ЩОБ ДЕРЕБАНИТИ ГРОШІ А ДЗЕЗИК ПРАЦЮВАВ В ДЕКІЛЬКОХ ОЛАСТЯХ НАЧАЛЬНИКОМ ВОДОКАНАЛУ ПІСЛЯ НЬОГО ТРАВА НЕ РОСТЕ НІДЕ А ДЕРЕБАН ВІН ЗНАЕ З НАУКОВОЇ ТОЧКИ ЗОРУ РОЗРАХУНОК У НИХ НА ЦІ ГРОШІ ІЗ ЕВРОСОЮЗУ НА КАНАЛІЗАЦІЮ І ВІД БАНКУ КФД НЕВЖЕ ВИ КЕРОВНИКИ ХИТРІ СТИДОБА

 • Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься.

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

  Чому бунтують ув’язнені СІЗО?