З 1 лютого в Україні діятимуть нові правила оцінювання нерухомості

31.01.2014

Завтра, 1 лютого, в Україні набувають чинності нові правила оцінювання нерухомості для оподаткування. Згідно з ними, оцінку майна має проводити лише сертифікований фахівець. Вартість послуги – 300 гривень. Самі ж оцінювачі таке нововведення критикують та говорять про переформатування ринку. Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK. За нововведенням, нотаріус не оформлятиме угоду купівлі-продажу квартири чи будинку, якщо не знайде в реєстрі Фонду держмайна звіту про оцінку цього майна. «Це нововведення практично переформатувало ринок оцінки. Адже багато професійних оцінювачів відмежувались від оцінки, яку пропонує урядова постанова», – коментує експерт-оцінювач нерухомого майна Євген Яремко.  Нова оцінка не впливатиме на вартість житла, але за неї власникові помешкання доведеться сплачувати податки.
«Оцінювач не виходить на місце, не встановлює якість життя, ремонту, особливості житлового будинку. Як наслідок, квартира в одному районі, будинку із ремонтом і квартира, в якій навіть не фарбували одвірок, коштуватимуть однаково», – пояснює відомий адвокат Олег Мицик. Також Євген Яремко застерігає, що оціночна вартість майна може бути вищою від ринкової. Наприклад, якщо людина купує квартиру за ринковою ціною у 300 тис. гривень, то оціночна вартість може переважати.

Перелік документів, які потрібно мати для оцінки вартості квартири:

– Свідоцтво про право власності або інший правовстановлювальний документ (договір купівлі-продажу, рішення суду, договір задоволення прав іпотекоутримувача, договір дарування, інше).
– Технічний паспорт будівлі.
– Паспорт та ідентифікаційний код власника нерухомості.
– Інформація про наявність обтяжень – застав, боргових зобов’язань, про наявність – орендарів, юридичних застережень, угод, контрактів, договорів.
– Фотографії нерухомості.

На виконання замовлення оцінки нерухомості, доведеться чекати два тижні.

Коментарі
  • На самом деле новая “оценка” уже действует с 1 ноября! Просто оценку “по-старому” нотариусы могли принимать до 1 февраля. Кому довелось переоформлять квартиру, тот знает…
    Проблема на самом деле глубже и “ширше”.
    Цель введения новой оценки – заставить оценщиков покупать новую компьютерную программу за бешеные деньги и получать новый сертификат, выполнив при этом ещё кучу идиотских условий.
    Но самая крутая фишка в этой правительственной афёре – это то, что все новые оценщики официально! должны отстёгивать 80% от стоимости каждой работы одной в Украине приватной фирме за комп. программу (при этом сначала заплатив за неё 10 000 $)
    После колоссальных расходов, как может оценщик их компенсировать, если цену предлагают снизить до 300 грн, из которых 240 грн надо отдать “дяде”? Это экономически не выгодно!
    На деле фирма-монополист сидит в Киеве, а на местах оценщики будут только собирать необходимые документы клиента. В Киеве монополист будет делать оценку “на свій розсуд” и присылать обратно.
    Халупу в центре приравняют к румынскому люксу!
    Как можно было издать постанову от которой выигрывает только одна киевская фирма-разработчик программы?
    И ещё “грузят”, что раньше оценивали чуть ли не на счётах, а теперь будут на компьютере! Эту лапшу можно только бабкам вешать!
    Кстати, в оппозиции есть “фахівці” этой “справы”, но что-то не видно, чтоб они эту проблему поднимали.

  • Если коротко: Для простых людей оценка будет дольше и дороже.
    Врядли киевский монополист сможет удовлетворить спрос, поэтому на оценку уйдёт больше времени.
    Брать за работу 300 грн предложено Фондом Держмайна, что экономически ни чем необоснованно, ведь из них надо 80% отдавать приватной киевской фирме за пользование программой!
    Это всё равно, что государство установит цены на базаре ниже себестоимости. Кто захочет торговать себе в убыток?

    Весь закон “заточен” под сбор вот этих самых 80% для приватной киевской фирмы, кто за ней стоит – догадайтесь…

    Зачем этот закон, если и раньше оценку делали тоже сертифицированные оценщики и тоже на компьютере?
    Возможно ли с оставшихся 20% от 300 грн платить государству налоги, аренду офиса, зарплату? Оценка явно будет дороже!
    Тут проблема не только в том, как это отразится на людях, а в том, что постановой кабмина удовлетворили интерес одной приватной фирмы.
    А вы тут философствуете “зачем Майдан,..зачем Майдан?..”

  • Спасибо за ответ. Но Майдан нам не нужен,
    он лишь разоряет страну, то есть делает её беднее.

  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

    Як вигадують кримінальні справи