Як уберегтися від Грипу

20.11.2013

imagesЕпідемічний сезон грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) 2012-2013 років в м. Чернівцях характеризувався помірною інтенсивністю. Наступний епідемічний сезон 2013-2014 року почався із 40 тижня поточного року. Чернівецьким міським управлінням проводиться щотижневий моніторинг захворювань на грип та ГРВІ. Всього з 40 по 46 тиждень року було зареєстровано 13671 хворих на ГРВІ, із них 55% складають діти до 18 років.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Інфекція дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає, чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів. При появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них. Такими симптомами є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах, слабкість.
Інфекційний контроль: прості речі рятують життя!
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

– уникати скупчень людей – для зменшення вірогідності контактів із хворими людьми;
– користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс та заміняється кожні три години. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник;
– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини;
– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням;
– мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;
– користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у наступному епідемічному сезоні 2013-2014 років у країні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А/Каліфорнія (H1N1), A/H3N2/ Вікторія, B Массачусетс.

Кажуть, що найбільш ефективним та науково обґрунтованим методом профілактики грипу є вакцинація. Усі зазначені вище штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу на сезон 2013-2014 років як такі, що рекомендовані ВООЗ.
За офіційними даними із поліклінік міста на 15.11.2013 року в епідемічний сезон 2013-2014 років було вакциновано проти грипу 131 особу, що вкрай мало та не забезпечує достатнього рівня вакцинації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Щоб додати фото у коментар, необхідно в текст вставити ссилку на фото.

Як вигадують кримінальні справи

Останні новини